OC Lihovar

OC Lihovar

(9. 11. 2011) Nové obchodní a kancelářské centrum v Říčanech vzniká konverzí lihovaru z roku 1939 (bývalé likérky firmy Dynybyl). Bývalou funkci lihovaru budou připomínat bílé myšky pobíhající na komíně.

 
 
 
 

OC Lihovar

Nové obchodní a kancelářské centrum v Říčanech vzniká konverzí lihovaru z roku 1939 (bývalé likérky firmy Dynybyl). Bývalou funkci lihovaru budou připomínat bílé myšky pobíhající na komíně.


Říčanský Lihovar, stavba, která se rozlohou a umístěním řadí k lokálním střediskům, vznikala dva roky a zahrnuje kromě obchodů, restaurací a služeb také tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor. První návštěvníky uvítá již 11. listopadu 2011 a otevření proběhne ve dvou fázích, přičemž druhá část centra bude otevřena začátkem roku 2012.

Maloobchodní trh v Česku se v minulých letech nasytil a nepředpokládá se, že by se Praha a okolí dočkaly v tomto a příštím roce nového nákupního centra, šanci mají dle odborníků pouze lokální střediska a takzvané retail parky kombinující nabídku potravin a spotřebního zboží. K nim se svojí rozlohou řadí i říčanský lihovar.
tisková zpráva, kráceno

 

Bývalou funkci lihovaru budou připomínat bílé myšky pobíhající na komíně.
OC Lihovar - návrh
Dobové foto - lihovar Říčany

foto, vizualizace návrhu a mapa - zdroj: OC Lihovar
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz