OC Nové IGY Centrum

OC Nové IGY Centrum

Pražská 1247/24, 370 04 České Budějovice

(21. 4. 2016) Vznikne modernizací dosavadního IGY centra a výstavbou nové části IGY 2

   
 
 
 
 

OC Nové IGY Centrum

(ČTK) - Symbolickým poklepáním stavebního kamene začala 19. dubna v Českých Budějovicích stavba obchodního centra Nové IGY Centrum. Vznikne modernizací dosavadního IGY centra a výstavbou nové části IGY 2. Rekonstrukce původních budov bude stát 330 milionů korun, investice do nové výstavby dosáhnou až 420 milionů korun. Stavba si vyžádá výrazná dopravní omezení. Hotovo má být na podzim roku 2017. Novinářům to dnes řekl výkonný ředitel realitní skupiny CPI Property Group (CPI) Zdeněk Havelka. CPI je investorem akce.

Nové IGY Centrum bude největším obchodním centrem ve městě. Vzniknout v něm má 300 nových pracovních míst. Prostory se zvětší o 8000 metrů čtverečních. Centrum nabídne více než 29.000 metrů čtverečních prodejních ploch se 130 obchody. V objektu bude multikino s devíti sály, dvě patra s nabídkou služeb a zábavy, restaurace, kavárny a rychlé občerstvení.

Jednání s nájemníky podle ředitele akvizic, správy aktiv a obchodu CPI Tomáše Salajky pokračují úspěšně. "Vzhledem ke smluvním závazkům nemůžeme jména konkrétních firem sdělovat," uvedl. Podle něj půjde o širší nabídku módních značek, sportu, prodejen s elektronikou a zábavu. Budova počítá i s 5000 metry čtverečními nových kanceláří. Nová budova bude stát naproti původnímu IGY Centru, přes Pekárenskou ulici. Bude se stavět na místě, kde bývala servisní telekomunikační budova z 80. let. Třípatrový objekt byl z větší části prázdný.

"Z našeho pohledu se jedná o vhodnou formu oživení této části města. Škoda jen, že takových projektů nemáme více," řekl primátor Jiří Svoboda (ANO). Stavba si vyžádá dopravní omezení, při stavbě mostů mezi oběma budovami bude muset být dočasně uzavřena Pekárenská ulice. "Víme, že je to citlivé téma. Proto budeme majitele sousedních objektů o všem včas informovat, hovořit s nimi. Určitě ale bude nutné vzájemné pochopení," řekl zástupce stavitele, firmy Metrostav, Martin Plch.

Zástupce projektanta stavby, kterým byl Atelier 8000, Martin Krupauer řekl, že Pražská ulice, u které IGY stojí, má jako jediná ve městě parametry pro to, aby se stala pravým městským bulvárem. "Počítali jsme s těmito vlastnostmi prostředí, snažili jsme se tomu vše přizpůsobit. Jedná se o specifický projekt, kde na poměrně malém prostoru vznikne rozsáhlý polyfunkční objekt," uvedl Krupauer, který projektoval i původní budovu IGY a budějovické Mercury centrum.

Centrum IGY v Českých Budějovicích vzniklo v letech 2003 a 2004 za 850 milionů korun. Stojí na místě bývalých vojenských skladů.

Doplněno Stavbaweb:
ATELIER 8000 / IGY 2 v Českých Budějovicích 
Předpokládaný termín dokončení je podzim 2017.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

 
 
 
 
48.9844004
14.4720402
OC Nové IGY Centrum

OC Nové IGY Centrum
Pražská 1247/24
370 04 České Budějovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz