Odpočinková zóna Cidlina

Odpočinková zóna Cidlina

(8. 3. 2019) Jičín vypsal architektonickou soutěž na veřejnou odpočinkové zónu – park

   
 
 
 
 

Odpočinková zóna Cidlina

(ČTK) - Město Jičín vypsalo architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu odpočinkové zóny Cidlina. Architekti mohou návrhy podávat do 31. května. Vítěz by měl pro město zpracovat i všechny stupně projektové dokumentace. Náklady na soutěž a na zpracování projektové dokumentace město odhaduje téměř na čtyři miliony korun. Náklady na vlastní vybudování odpočinková zóny o rozloze kolem 7,5 hektaru město odhaduje na 40 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí radnice Jan Jireš.

O podobě zóny radnice v minulých měsících vedla různými formami diskusi s obyvateli města. "Součástí zadávacích podmínek architektonické soutěže jsou i všechny názory občanů, včetně anonymizovaných příspěvků na sociálních sítích. Nechybí ani kompletní zvukový záznam a textový výtah ze setkání, které se uskutečnilo v lednu v Biografu Český ráj," uvedl Jireš.

Dokumentace pro stavbu zóny by mohla být hotová do konce roku 2021. Následně by se mohlo začít se samotnou stavbou.

Zóna má vzniknout na dosud nevyužívaném území mezi sídlištěm Nové Město a řekou Cidlinou. "Lokalita je připravená, město již v zóně vykoupilo potřebné pozemky a s firmou ČEZ jsme vyjednali přemístění vedení vysokého napětí," řekl dříve místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Přeměna lokality by měla být postupná a trvat by měla několik let. V zóně Cidlina by měly vzniknout například vycházková trasa a park, prostor pro sportovní aktivity, odpočinková místa, grilovací koutky, herní místa pro děti či tratě pro in-line bruslení.

Do budoucna město počítá s propojením dvou ulic na protilehlých stranách zóny. Výstavba komunikací pro automobilový provoz zatím v plánovaném čtyřicetimilionovém rozpočtu zahrnuta není.

Architektonické soutěže město v minulých letech uspořádalo na podobu mateřské školy Máj a na přeměnu bývalých kasáren na obytnou čtvrť. Právě příprava areálu kasáren pro novou výstavbu patří mezi současné priority města. Náklady na vybudování infrastruktury v lokalitě město odhaduje na 200 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Předmětem krajinářsko-architektonické soutěže je pro městskou část Jičín – Nové Město nalezení hodnotného návrhu – architektonické studie veřejné odpočinkové zóny (parku), jako podkladu pro vypracování navazujících stupňů projektové dokumentace, a to v souladu se stávajícím Územním plánem Jičín.

Datum odevzdání soutěžních návrhů: 31. 5. 2019

Web soutěže: http://mobilita.jicin.cz/cidlina/.

Více informací o soutěži najdete na stránkách ČKA.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz