Odvodnění v obrubnících chodníků v Bratislavě

Odvodnění v obrubnících chodníků v Bratislavě

(5. 8. 2022) Odvodnění silnic je řešeno liniovým systémem MEA KERB 320, který se skrývá přímo v obrubníku

   
 
 
 
 

Odvodnění v obrubnících chodníků v Bratislavě

V dubnu 2022 probíhala finální fáze rekonstrukcí městských komunikací na předměstí Bratislavy, v části Devínska Nová Ves. Součástí prací bylo dořešení chybějícího systému odvodnění silnic. Technická správa městské části instalovala liniový systém odvodnění MEA KERB 320, který se skrývá přímo v obrubníku. Přesněji řečeno, jednotlivé prvky odvodňovacího systému se poskládají do jedné linie hrany chodníku, a tím vytvoří obrubník. 

Prvky MEA KERB jsou vyrobeny z polymerického betonu, který je velmi odolný, pevný, ale řádově lehčí než betonové segmenty. Instalace tedy probíhá velmi rychle, konkrétně při této realizaci trvalo položení 25 bm pouze 2 dny.

Prvek odvodňovacího žlabu má vtokové otvory na boku a dokáže rychle svést dešťovou vodu ze silnic i při malých spádech. Nezasahuje do vozovky, tudíž je bezpečný i pro cyklisty a chodce. Je vhodný pro zátěžové třídy až do D 400, takže se často používá i pro odvodnění rychlostních silnic, kruhových objezdů, parkovišť nebo autobusových zastávek.

Více o obrubníkových odvodňovacích systémech MEA KERB na: www.mea-odvodneni.cz/mea-kerb/sortiment/198 

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz