OECD pomůže analyzovat kvalitu správy Prahy. Spouští zde mezinárodní projekt.

OECD pomůže analyzovat kvalitu správy Prahy. Spouští zde mezinárodní projekt.

(13. 5. 2014) V půlce května v Praze proběhne mezinárodní konference OECD. Na veřejné části se bude diskutovat, zda současná města vůbec územní plánování potřebují. Praha tímto začne celý proces projektu, na kterém se bude podílet.
Ve čtvrtek 15. května bude připravena debata pro veřejnost s názvem Plánování na Prahu 21. století s tématem metropolitních regionů, strategie rozvoje v době omezených zdrojů a současného pražského směřování výstavby města. Debata začne v 18:00 v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1.

 
 
 
 

OECD pomůže analyzovat kvalitu správy Prahy. Spouští zde mezinárodní projekt.

V půlce května v Praze proběhne mezinárodní konference OECD. Na veřejné části se bude diskutovat, zda současná města vůbec územní plánování potřebují. Praha tímto začne celý proces projektu, na kterém se bude podílet.
Ve čtvrtek 15. května bude připravena debata pro veřejnost s názvem Plánování na Prahu 21. století s tématem metropolitních regionů, strategie rozvoje v době omezených zdrojů a současného pražského směřování výstavby města. Debata začne v 18:00 v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1.Šéfové Prahy a Středočeského kraje, představitelé Vídně, Brna, Bratislavy, zahraniční odborníci, zástupci ministerstev a vysokých škol, ti všichni budou na setkání v Praze diskutovat o trendech územního plánování. Účastníci budou probírat možnosti spolupráce mezi různými úrovněmi správy území v rozdílných městech nebo metropolitních regionech.

Čeští odborníci budou v tomto kontextu prezentovat zkušenosti ze spolupráce Prahy a Středočeského kraje při územním plánování. „Naše spolupráce se opírá o vzájemnou dohodu, protože legislativní rámec k tomu neexistuje. Své síly jsme spojili podpisem memoranda v půlce minulého roku,“ uvedl za Prahu primátor Tomáš Hudeček.

Konference odstartuje výzkum ve využití území, který bude probíhat v jednotlivých členských zemích OECD. Praha bude jedním z měst, která budou analyzována a sledována. Tato oblast plánování je ryze specifická věc každé země nebo regionu. „Jedná se o unikátní snahu OECD zjistit úspěšné nástroje a politiky pro správu území a pomoci je rozšířit do dalších zemí. Je skvělé, že Praha u toho může být a profitovat z toho,“ zmiňuje Jaromír Hainc z Institutu plánování a rozvoje k připravované akci.

Programu se zúčastní i zástupci kyjevské radnice. Organizátoři tak chtějí podpořit směřování Ukrajiny mezi evropské demokracie a navážou na pozastavení aktivit spojených s přijímáním Ruska mezi členy OECD. „Praha nastartovala změny ve svém plánování. Tuto novou skutečnost můžeme prezentovat na mezinárodní úrovni a podělit se o ni i s ostatními městy,“ připomíná aktivity IPR Praha Hainc.

Program konference
Plánujeme na Prahu 21. století | Facebook
tisková zpráva


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz