Oftalmologické centrum

Oftalmologické centrum

(2. 3. 2017) Obermeyer Helika

   
 
 
 
 

Oftalmologické centrum

V Praze na Vinohradech byla dokončena výstavba budovy Oftalmologického centra, doplněná střediskem ambulantní péče. Nové prostory moderního pracoviště navrhla architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika, která se rovněž ujala role generálního projektanta.
Budova vznikla rekonstrukcí a rozšířením objektu ve vilové zástavbě naproti vchodu do nemocnice Královské Vinohrady. Tým společnosti Obermeyer Helika vypracoval koncept, který přirozeně respektuje typickou architekturu dané lokality, jež vznikla ve 20. a 30. letech minulého století. Výsledná budova o zastavěné ploše 232 m2 tak zapadá do okolního prostoru s převážně tří- až čtyřpodlažními řadovými domy a dvojdomy. Rovněž použité materiály jsou charakteristické pro místní architekturu, a to kombinace omítky, režného zdiva a keramické střešní krytiny.
Klasický vnější vzhled objektu kontrastuje s interiérem, který splňuje náročné požadavky na špičkový zdravotnický provoz. Speciální technická řešení byla využita zejména při realizaci laboratoří, kde se předpokládá provoz oční tkáňové banky a kde platí nejpřísnější hygienické podmínky. Čisté prostory jsou řešeny pomocí systémové modulové vestavby. Současně je zde navržen kontinuální monitoring čistoty vzduchu a povrchů, který zajišťuje požadované aseptické prostředí. Navzdory omezeným možnostem předem daných prostorů se kanceláři Obermeyer Helika podařilo zajistit veškeré technické podmínky provozu v požadované kvalitě.

„S přípravou zdravotnických zařízení máme zkušenosti, dlouhodobě spolupracujeme na rekonstrukci dětského oddělení Fakultní nemocnice Motol v Praze, podíleli jsme se například na realizaci Pavilonu 5 s oddělením onkologie Mladoboleslavské nemocnice, pražského protonového centra nebo na návrhu nového traumatologického centra Fakultní nemocnice na pražských Vinohradech,“ říká Jiří Fousek, generální ředitel Obermeyer Helika.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz