OMA je vítězem soutěže na výstaviště v Šanghaji

OMA je vítězem soutěže na výstaviště v Šanghaji

(18. 12. 2014) Lujiazui je čtvrť a finanční centrum v Šanghaji a OMA tu do roka postaví nové výstavní a kulturní centrum.

 
 
 
 

OMA je vítězem soutěže na výstaviště v Šanghaji

Lujiazui je čtvrť a finanční centrum v Šanghaji a OMA tu do roka postaví nové výstavní a kulturní centrum.

Výstaviště v Lujiazui je situováno na severu šanghajské čtvrti Pudong, kde je ta nejnovější zástavba, na nábřeží řeky Chuang-pchu, jednoho z nejfotografovanějších nábřeží na světě. Projekt je na místě bývalé loděnice s dlouhou historií námořního průmyslu. Nové centrum je umístěno na rampě bývalého lodního skluzu a jsou v něm soustředěny prostory pro různé akce pořádané ve finanční čtvrti.Architekti OMA pojali výstaviště jako „prostorovou armaturu“, zavěšenou nad náměstím a připojenou k další výstavní ploše pod rampou. Budova je uspořádána jako otevřený prostor, k němuž jsou přidané nové programové příležitosti, jako filmové projekce, módní přehlídky a koncerty. Nový objem přeměňuje stávající rampu na teatrální prostor velkého měřítka pro nejrůznější akce, kdežto kryté náměstí pod vyvýšeným krabicovým objektem lze využít pro dění více soukromého charakteru.Materialita budovy a její architektura navazují dialog s industriální minulostí místa; záhadný objekt, zahalený kovovou sítí, vystavuje pohledu svou kovovou konstrukci a je jakousi ozvěnou nedokončených lodních trupů, které se kdysi vyskytovaly na tomto místě.
V listopadu 2014 ustanovil developer druhé fáze výstavby Centrální finanční čtvrti v Lujiazui kancelář OMA architektem a projektantem nové budovy. Výstavní centrum má být pro veřejnost otevřeno koncem roku 2015.


Výstavní centrum LuJiaZui v Šanghaji
Fáze: úvodní projekt
Klient: LuJiaZui Central Financial District (Phase II) Development Corporation
Místo: LujiaZui, Pudong, Šanghaj, Čína
Program: 1500 m2 - výstavy, obchod
Hlavní architekti soutěžního týmu: David Gianotten, Michael Kokora (zodpovědní partneři), Paolo Caracini (asociovaný architekt), Ricky Suen (architekt projektu)
Tým: Paul Feeney, Vincent McIlduff, Yuye Peng, Tony Yang, with Mafalda Brandao, Thomas Brown, Gemawang Swaribathoro, Stella Tong, Mavis Wong, Shu Yang
Spolupráce: Ramboll (statika), Front (fasáda)

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Newsletter OMA
Vizualizace: Copyright OMA

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz