Omuli Horse Museum

Omuli Horse Museum

(18. 10. 2021) Eliška Turanská

   
 
 
 
 

Omuli Horse Museum

Na základě zkušeností práce se starými domy, často dřevostavbami, jsem se rozhodli zúčastnit soutěže na rekonstrukci a revitalizaci sto let staré školy v Lotyšsku a její přestavby na muzeum. Program byl komplikovaný, ale práce se starou poškozenou budovou pro nás skutečně nebyla nová. Zřejmě díky tomu jsem byl náš projekt vybrán jako favorit mezi čtyřiceti dalšími finalisty z celého světa.


Revitalizace domu spočívá v doplnění ocelového nosného systému tak, aby původní stavba mohla zůstat v podstatě nedotčená i se svojí patinou. Fasády jsme očistili až na dřevěnou část, kterou jsme ponechali přiznanou. Původní okna jsme demontovali a použili u sousední novostavby zimní zahrady. V průběhu stavby jsme navrhli maringotky, které se mohou využívat různými způsoby. Po dokončení rekonstrukce mohou zůstat součástí areálu.

Autorská zpráva

Spolupráce: Jana Štofan Styková, Katarína Stachoňová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz