Open call na nádvoří Betlémské kaple

Open call na nádvoří Betlémské kaple

(8. 2. 2024) Přihlášku s realizovaným projektem a přístupem k řešení zašlete do 10. 3. 2024.

   
 
 
 
 

Open call na nádvoří Betlémské kaple

České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze vyhlašuje Open call na nalezení kreativních a zodpovědných autorů*ek či autorských týmů a vypracování koncepce a manuálu užívání nádvoří areálu Betlémské kaple. Jedná se o jedinečný prostor v centru města s historickými objekty, které tvoří nekomerční a inkluzivní veřejný prostor.

Areál Betlémské kaple s Betlémským palácem a Galerií Jaroslava Fragnera představuje významný kulturní a historický bod, který v současné době potřebuje revitalizaci a novou koncepci pro optimální využívání prostoru. Cílem projektu je nejen kultivovat a oživit nádvoří, ale také nastavit pravidla pro harmonický provoz všech aktivit v areálu nádvoří Betlémské kaple. Nejedná se o stavební úpravy, ale o řešení provozu, koordinaci využívání prostoru různými aktéry, variabilitu, funkčnost, orientační systém.

Vybraný*á autor*ka nebo autorský tým bude spolupracovat s ČVUT a dalšími stakeholdery v území prostřednictvím participativního procesu. Cílem je vytvořit koncepci nádvoří s přiloženým manuálem, který bude závazným dokumentem pro všechny aktéry v areálu. S důrazem na revitalizaci předního prostoru nádvoří se očekává obnova vegetace, kultivace prostorů u budov a umístění zahrádky kavárny. Dlouhodobý partner bude mít možnost spolupracovat na implementaci manuálu a dalších etapách rozvoje areálu.

V areálu probíhá řada aktivit a funguje několik zapojených aktérů. Betlémská kaple slouží jako turistický cíl a zároveň pořádá přednášky, konference, koncerty a další kulturní akce. V přízemí objektu Galerie Jaroslava Fragnera se nachází studentský klub a kavárna s možností venkovního posezení, nad níž se nachází prostor pro výstavy a doprovodný program Galerie Jaroslava Fragnera. Projekt Betlémské besedy přináší koncerty a promítání filmů na nádvoří a Lapidárium pod nádvořím slouží k pořádání výstav a společenských akcí. Administrativní prostory Betlémského paláce, budoucí sídlo Rektorátu ČVUT, jsou součástí tohoto rozsáhlého areálu.

Celé znění Open callu je sepsáno zde.


Jak se přihlásit?
Pošlete nám dokument (viz. přiložený layout, max. 2x A4), ve kterém se nám představíte, tzn. bude obsahovat:
- realizovaný referenční projekt (týkající se oživení prostoru a představující prokazatelnou zkušenost s koordinací projektu)
- autorský přístup k řešení zadání – co vás na zadání zajímá? jak k tomu chcete přistupovat? může se jednat o text, skicu, koláž, moodboard…
 

Není třeba zasílat hotový návrh!
Dokument (dle layoutu) zašlete ve formátu PDF do 10. 3. 2024 na vaclav.suchan@cvut.cz

  
Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a