OpenAD: Greenhouse (Skleník) - interiér kanceláří v Rize

OpenAD: Greenhouse (Skleník) - interiér kanceláří v Rize

(19. 10. 2012) Hlavním přáním klienta bylo mít v kanceláři spoustu rostlin.

 
 
 
 

OpenAD: Greenhouse (Skleník) - interiér kanceláří v Rize

Hlavním přáním klienta bylo mít v kanceláři spoustu rostlin.

 


Atelier OpenAD vytvořil tyto moderní kanceláře v roce 2012 pro společnost se sídlem v Rize, v Lotyšsku. Otevřený prostor kanceláří je plný stromů a rostlin v květináčích.

Architekt: OpenAD
realizace: 2012
foto: Maris Lagzdins

 

Zeleň je klíčové slovo pro návrh kanceláří s názvem Skleník.

Zadání tohoto projektu poskytlo možnost udělat kanceláře jako open-space a navrhnout zvláštní místnosti jen pro malou skupinu zaměstnanců.

V otevřeném prostoru jsme navrhli multifunkční nábytkový kus, který integruje pracovní plochy, odpočinkové sezení, občerstvovací zónu a velké stromy.

Kuchyňská linka je z šestimilimetrového plechu, kde je také dřez a vysouvací nádoba na odpadky. Zbytek zdi u kuchyně vyplňují police s květináči, upevněné na kolejničkách.

Menší pracovny mají sádrokartonové příčky pouze z vnitřní strany, z velkoplošné kanceláře jsou konstrukce, v nichž jsou sádrokartony upevněné, ponechány jako viditelné.

Stěny kabinetních místností, v nichž jsou okna obrácená do open-space, mají tapety London Toile od Timorous Beasties, které souhlasí se "zeleným" konceptem a které zobrazují veselé scény z Londýna.

Nosné stěny jsou bíle omítnuté, jen na několika místech jsou ponechány cihly v původním přirozeném vzhledu.
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz