Optika v Moravských Budějovicích

Optika v Moravských Budějovicích

(20. 9. 2016) Ateliér ORA – Jan Hora, Barbora Zmeková, Jan Veisser

   
 
 
 
 

Optika v Moravských Budějovicích

Cílem projektu bylo vtáhnout kolemjdoucího do prodejny. Prostor je velmi omezený, celá provozovna má čtyřicet metrů čtverečních. Prostor je koncipovaný jako zvětšená výloha. Už z ulice je patrný oční tester, který zabírá celou stěnu za prodejním pultem. Tester v noci svítí a nahrazuje tak reklamní poutač.
Bylo potřeba využít každý centimetr prodejny, proto všechny stěny obíhají dráty, které slouží jako věšáky na brýle. Systém poskytuje velkou flexibilitu.
V místě zrcadel, které mají kruhový tvar, se dráty rozestupují a vytvářejí dojem široce otevřených víček, které nás pozorují. Zrcadla jsou umístěná v různých výškách, aby vyhověla zákazníkům různého vzrůstu. Motiv oka, zorničky se opakuje i na stropě - infračervená zrcadlová topná tělesa i svítidla mají kruhový tvar.
Celý prostor je monochromatický, barevné můžou být až samotné výrobky - brýle. Zdi jsou obložené na bílo mořenou březovou překližkou, zbytek prvků je kovových v černé barvě. Pro nedostatek prostoru bylo třeba většinu prvků řešit na míru.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Architekt: ORA, Jan Hora, Barbora Zmeková, Jan Veisser
Investor: G optik s.r.o.
Dodavatel: INTERIA Znojmo s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz