Oscar´s bar

Oscar´s bar

Stroupežnického 3181/21, Praha 5

(14. 4. 2022) Jestico + Whiles

   
 
 
 
 

Oscar´s bar

Vienna House Andel's Prague, hotel na pražském Smíchově poblíž stanice metra Anděl, se pyšní nově zrekonstruovaným barem Oscar´s ve stylu městské džungle. Za jeho přeměnou stojí britsko-české architektonické studio Jestico + Whiles, jež bylo pověřeno návrhem hotelového interiéru již v roce 2002, ovšem po letech se na něj investor obrátil znovu se žádostí o modernizaci zdejšího baru. Zadáním bylo vymyslet natolik originální design, aby kromě ubytovaných hostů přilákal i návštěvníky zvenčí – ať už na obchodní schůzku spojenou s obědem anebo třeba na skleničku s kolegy po práci. Výsledkem je odvážný moderní design, založený na prvcích z betonu, dřeva a plexiskla. To vše na ploše 200 metrů čtverečních.

Přes prosklenou fasádu vyniká třináct metrů dlouhý bar s designem v industriálním duchu. Ten umocňuje přiznaná vzduchotechnika a další technické rozvody zviditelněné odstraněním původního podhledu. Zvolená barevnost vychází z typické kombinace pro koncept Oscar´s barů v Evropě, tzn. výrazné červené, modré a černé.

Architekti si během rekonstrukce museli poradit se dvěma protichůdnými požadavky: na jednu stranu zachovat intimitu a soukromí baru, ale zároveň přitáhnout pozornost návštěvníků, kteří procházejí okolní pasáží. Z důvodu času i technologické náročnosti celé rekonstrukce bylo na přání investora zachováno původní obložení hotelového lobby, které částečně zasahuje do nově zrekonstruovaného prostoru. Zároveň ale bylo částečně zakryto červeným lamelovým závěsem z PVC, který se obvykle využívá v průmyslových objektech a díky své syté barvě tvoří výrazný prvek interiéru přitahující zraky kolemjdoucích. Samotný bar byl nově obložen betonovými deskami v kombinaci s cementotřískovými deskami. Podlaha byla pokryta přírodním linoleem z obnovitelných zdrojů v petrolejové barvě. Celkovou atmosféru zjemňuje a zútulňuje rozmístění velkého množství pokojových rostlin rozličných druhů a velikostí, přičemž květináče lemují celý obvod baru. Prostor je navíc možné pohledově zakrýt pomocí rolet.

Oscar´s baru dominuje masivní dřevěný stůl s červenými křesly až pro 10 osob. Nad ním se vznáší svítidlo, za jehož organickým tvarem stojí ateliér Jestico + Whiles. Všechna světla, která se v interiéru nacházejí, jsou originálně navržena přímo pro tento objekt a vytvořena byla s technickou pomocí studia Fabrik8. Nechybí ani barevný podhled nad barem, který dodává místu specifickou atmosféru. Ostatní kompozice a typy sezení byly záměrně pojaty tak, aby návštěvníkům nabídly maximální možnou variabilitu. Vznikly dvě polstrované lavice na míru: jedna se nachází pod schody s velkým kruhovým stolem pro více lidí a druhá, umístěná v zadní části interiéru, je doplněná o jednotlivé stolky pro dvojice. Samozřejmostí je typicky vyšší sezení přímo u baru a mezi sloupy. Zbytek místnosti doplňují klasické stolky s dřevěnými deskami kruhových anebo obdélníkových tvarů. Zajímavostí je, že uprostřed každé desky stolu byl umístěn detail v podobě dvou červených kruhů jako odkaz na logo Oscar´s baru. 

Tisková zpráva, redakčně upraveno

Autor: Jestico + Whiles

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

 
 
 
 
50.0708461
14.4025425
Oscar´s bar

Oscar´s bar
Stroupežnického 3181/21, Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz