Oscar´s bar

Oscar´s bar

Stroupežnického 3181/21, Praha 5

(14. 4. 2022) Jestico + Whiles

   
 
 
 
 

Oscar´s bar

Vienna House Andel's Prague, hotel na pražském Smíchově poblíž stanice metra Anděl, se pyšní nově zrekonstruovaným barem Oscar´s ve stylu městské džungle. Za jeho přeměnou stojí britsko-české architektonické studio Jestico + Whiles, jež bylo pověřeno návrhem hotelového interiéru již v roce 2002, ovšem po letech se na něj investor obrátil znovu se žádostí o modernizaci zdejšího baru. Zadáním bylo vymyslet natolik originální design, aby kromě ubytovaných hostů přilákal i návštěvníky zvenčí – ať už na obchodní schůzku spojenou s obědem anebo třeba na skleničku s kolegy po práci. Výsledkem je odvážný moderní design, založený na prvcích z betonu, dřeva a plexiskla. To vše na ploše 200 metrů čtverečních.

Přes prosklenou fasádu vyniká třináct metrů dlouhý bar s designem v industriálním duchu. Ten umocňuje přiznaná vzduchotechnika a další technické rozvody zviditelněné odstraněním původního podhledu. Zvolená barevnost vychází z typické kombinace pro koncept Oscar´s barů v Evropě, tzn. výrazné červené, modré a černé.

Architekti si během rekonstrukce museli poradit se dvěma protichůdnými požadavky: na jednu stranu zachovat intimitu a soukromí baru, ale zároveň přitáhnout pozornost návštěvníků, kteří procházejí okolní pasáží. Z důvodu času i technologické náročnosti celé rekonstrukce bylo na přání investora zachováno původní obložení hotelového lobby, které částečně zasahuje do nově zrekonstruovaného prostoru. Zároveň ale bylo částečně zakryto červeným lamelovým závěsem z PVC, který se obvykle využívá v průmyslových objektech a díky své syté barvě tvoří výrazný prvek interiéru přitahující zraky kolemjdoucích. Samotný bar byl nově obložen betonovými deskami v kombinaci s cementotřískovými deskami. Podlaha byla pokryta přírodním linoleem z obnovitelných zdrojů v petrolejové barvě. Celkovou atmosféru zjemňuje a zútulňuje rozmístění velkého množství pokojových rostlin rozličných druhů a velikostí, přičemž květináče lemují celý obvod baru. Prostor je navíc možné pohledově zakrýt pomocí rolet.

Oscar´s baru dominuje masivní dřevěný stůl s červenými křesly až pro 10 osob. Nad ním se vznáší svítidlo, za jehož organickým tvarem stojí ateliér Jestico + Whiles. Všechna světla, která se v interiéru nacházejí, jsou originálně navržena přímo pro tento objekt a vytvořena byla s technickou pomocí studia Fabrik8. Nechybí ani barevný podhled nad barem, který dodává místu specifickou atmosféru. Ostatní kompozice a typy sezení byly záměrně pojaty tak, aby návštěvníkům nabídly maximální možnou variabilitu. Vznikly dvě polstrované lavice na míru: jedna se nachází pod schody s velkým kruhovým stolem pro více lidí a druhá, umístěná v zadní části interiéru, je doplněná o jednotlivé stolky pro dvojice. Samozřejmostí je typicky vyšší sezení přímo u baru a mezi sloupy. Zbytek místnosti doplňují klasické stolky s dřevěnými deskami kruhových anebo obdélníkových tvarů. Zajímavostí je, že uprostřed každé desky stolu byl umístěn detail v podobě dvou červených kruhů jako odkaz na logo Oscar´s baru. 

Tisková zpráva, redakčně upraveno

Autor: Jestico + Whiles

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

 
 
 
 
50.0708461
14.4025425
Oscar´s bar

Oscar´s bar
Stroupežnického 3181/21, Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

28. 11. 2023 09:15:18. Hledáte rychlou půjčku do 24 hodin? . Josef obermajer

 
 
 
 

28. 11. 2023 09:15:18. Hledáte rychlou půjčku do 24 hodin? . Josef obermajer

  Hledáte rychlou půjčku do 24 hodin?
Rychlá a pohodlná finanční půjčka, kterou můžete využít na cokoliv. Nízká úroková sazba je stabilní po celou dobu splácení úvěru. Díky široké škále poskytovaných finančních půjček nabízíme všem výhodné finanční půjčky od 30 000 do 70 000 000 Kč, tuto půjčku může získat téměř každý žadatel v ČR. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky služby. Peníze můžete použít na cokoliv potřebujete. Tato nabídka platí pro celou ČR. Neváhejte kontaktovat,: obermajerjosef701@gmail.com whatsapp +420723117429

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz