Ostravským domem roku je nová atletická hala

Ostravským domem roku je nová atletická hala

Starobělská 1392/74, Ostrava

(2. 6. 2017) Autorem architektonického návrhu je OSA projekt.

   
 
 
 
 

Ostravským domem roku je nová atletická hala

(ČTK) - Titul Ostravský dům roku 2016 získala novostavba atletické haly. Stavba uspěla nejen u odborné poroty, ale také u laické veřejnosti, která jí v anketě dala druhý nejvyšší počet hlasů. Novinářům to řekl hlavní architekt města Cyril Vltavský.(Autorem architektonického návrhu je OSA projekt - doplněno Stavbaweb.)

Odborná porota posuzovala celkový dojem a architektonický výraz stavby, dále kvalitu uspořádání a řešení jejího okolí, její zapojení do prostředí, technické provedení, přínos pro život města i skutečnost, jestli jde o příklad hodný následování.

Hala zhruba za 340 milionů korun splňuje parametry Mezinárodní atletické federace. Její součástí je běžecký ovál s šesti drahami o délce 200 metrů, osm přímých drah o délce 60 metrů a sektory pro skok do výšky, skok do dálky, skok o tyči a vrh koulí. Součástí renovovaného atletického tunelu, který je s halou propojen, je rovinka dlouhá 100 metrů. Atletická hala doplnila sportovní stavby v okolí, v její blízkosti je Ostravar Aréna, která je domácí halou hokejového klubu Vítkovice a konají se v ní i kulturní a sportovní akce. Stojí nedaleko zrenovovaného Městského stadionu, kde hraje fotbalový Baník Ostrava a koná se na něm atletická Zlatá tretra. V blízkosti sportovišť jsou ubytovací kapacity.

S vítězstvím ve 23. ročníku soutěže je spojena odměna 300.000 korun. Částkou 150.000 korun by mělo být oceněno druhé vyhodnocené dílo, kterým je objekt Vědeckotechnického parku 4MEDi v areálu Fakultní nemocnice Ostrava. Tento objekt zároveň získal v hlasování největší přízeň laické veřejnosti.

Titul Ostravský dům roku se ve městě uděluje od roku 1994 a v minulosti ho získala například dostavba zimního stadionu Sareza, divadlo loutek nebo třeba multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovice.

Doplněno Stavbaweb:

Atletická hala Ostrava - Vítkovice
Architekt: OSA projekt s.r.o., Ing.arch. Martin Chválek
Projektant: OSA projekt s.r.o., Ing.arch. Tomáš Janča
Investor: Statutární město Ostrava
Atletická hala – Vítkovice Aréna
Atletická hala byla uvedena do provozu 4. ledna 2016. 

Do letošního ročníku ankety Ostravský dům roku byly přihlášeny stavby:

  • Vědeckotechnický park 4MEDi – Corporate Biotech Park For Medical Innovations Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11, Poruba (novostavba)
  • Atletická hala Vítkovice, Ruská 3077/135, Ostrava (rekonstrukce a novostavba)
  • Hala s administrativní částí fy ROPER Engineering s.r.o., ul. Výstavní 3374/40a, Moravská Ostrava (novostavba)
  • Areál Pruniwerk – Přístavba administrativy a certifikačního pracoviště, ul. Výstavní 3201, Moravská Ostrava (rekonstrukce a novostavba)
  • Antracit House, ul. Lihovarská 689/40A, Kunčičky (novostavba)
  • Celková rekonstrukce bytového domu s přístavbou výtahu, ul. Přívozská 1628/36, Moravská Ostrava (rekonstrukce a novostavba)
Všechny stavby najdete ZDE.

Hala také získala nejvyšší ocenění v kategorii Fasáda soutěže ART OF ZINC 2016.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

 
 
 
 
49.8037402
18.2470555
Ostravským domem roku je nová atletická hala

Ostravským domem roku je nová atletická hala
Starobělská 1392/74
Ostrava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz