Ostravští radní schválili smlouvu na zástavbu náměstí v centru

Ostravští radní schválili smlouvu na zástavbu náměstí v centru

(13. 11. 2008)

 
 
 
 

Ostravští radní schválili smlouvu na zástavbu náměstí v centru

Architektonický návrh pochází z dílny ateliéru ProjektStudio.

Ostravští radní na svém zasedání schválili podobu kupní smlouvy se společností Amádeus Real, která od města koupí pozemky na náměstí Dr. Edvarda Beneše v centrálním ostravském obvodu. Město pozemky prodá za zhruba 83 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar.

Pro zástavbu náměstí Dr. Edvarda Beneše si zastupitelé už v září vybrali společný projekt konsorcia, které tvoří právě společnost Amádeus Real a firma Ostravica Fashion. Za pozemky o celkové rozloze 5368 metrů čtverečních firma nabídla městu téměř dvojnásobek obvyklé ceny.

Pozemek na náměstí Dr. E. Beneše navazuje na obchodní dům Ostravica Textilia, v němž se v roce 2000 během stavebních prací zřítily tři stropy a dodnes nebyl znovu otevřen.

Společnost Amádeus Real, která je investorem projektu, počítá s tím, že by zhruba do dvou let mohla začít s výstavbou a přibližně do pěti let celý projekt dokončit. Kromě nového polyfunkčního domu, jehož součástí budou byty, administrativní i komerční prostory a také parkoviště s 650 místy, by se měl lidem znovu otevřít právě někdejší módní dům.

Pozemek byl zastavěn i v minulosti, před koncem druhé světové války stál na tomto místě klasický městský blok. Byl tvořen právě módním obchodním domem, dalšími činžovními domy a Německým domem s letním tanečním pavilonem. Dům byl poškozen v závěru druhé světové války a byl do jisté míry i z ideových důvodů zbourán.

Zdroj: Zpráva ČTK, 12.11.2008

Související články:
Projekt Nová Ostravica
Projekt OC Ostravica

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz