OVAL: Collegio Cebes

OVAL: Collegio Cebes

(29. 4. 2013) Novostavba střední školy v Portu, Portugalsko

 
 
 
 

OVAL: Collegio Cebes

Novostavba střední školy v Portu, PortugalskoArchitekti: OVAL
Místo: Foz do Douro, Porto, Portugalsko
Tým: Avelino Oliveira, Gil Brito, Elina Briede, Catarina Ferreira
Dodavatel stavby: Triplano
Realizace: 2012
Foto: João Morgado
Koncept budovy je založen na její integraci do okolního prostředí, které charakterizují luxusní rodinné vily, jejichž objemy jsou poněkud roztříštěné balkony a modelací střešní krajiny. V tomto kontextu tedy udržujeme velmi výraznou identitu Avenue Marechal Gomes da Costa (oblast charakterizovaná touto městskou ulicí s nízkou hustotou má snadný přístup k hlavní silnici a uchovává si stabilní stavební vzorec) a vytvořili jsme návrh objektu, který integruje prvky populární architektury a současného designu a předkládá budovu s charakterem rezidenční architektury. Navržený objekt je proto definován rytmy architektonického gramatiky tvořené prosklenými otvory a založené na projektu rodinného domu.
Programová náplň školy je velmi jednoduchá, rozprostřená ve třech podlažích. V suterénu hlavního objemu jsou: jídelna, kuchyně, místnost pro zaměstnance, čekárna a sociální zařízení pro zaměstnance, studenty a učitele. V přízemí se nacházejí: recepce, pět tříd a toalety. V prvním patře je rovněž pět tříd, speciální učebna a toalety. V suterénu připojeného druhého objemu jsou sprchy a toalety. V přízemí druhého objektu je knihovna se studovnou, technická místnost a víceúčelová místnost.

pohledy: jih, sever s plotem, sever bez plotu

pohledy: východ, západ

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz