Památky děkují

Památky děkují

(18. 7. 2019) O laureátovi ceny Památky děkují rozhoduje veřejnost a získává ji počin, který zvítězí v on-line hlasování. Hlasovat lze do 16. září.

 
 
 
 

Památky děkují

(ČTK) - Lidé mohou od 16. července hlasovat o vítězi zvláštního ocenění Památky děkují, které je součástí každoročního klání o Cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro futuro (Dědictví pro budoucnost). Na výběr mají z 24 nominovaných, kterým se v památkové péči podařilo za loňský rok něco objevit, opravit či zachránit. Hlasuje se na webu NPÚ do 16. září. ČTK to sdělila mluvčí ústavu Jana Hartmanová.

Veřejnost může hlasovat napříč čtyřmi kategoriemi "obnova památky, restaurování", "objev, nález roku", "prezentace hodnot" a "záchrana památky". Každého z navržených kandidátů charakterizuje text doplněný fotografiemi.

Cena Památky děkují je součástí každoroční soutěže o Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro. "Cenu Patrimonium pro futuro vyhlašuje a uděluje NPÚ od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili," uvedla mluvčí. Odborná porota určuje vítěze každé ze čtyř kategorií, veřejnost vybírá jednoho vítěze napříč všemi kategoriemi.

Vítěz Památky děkují bude spolu s vítězi Patrimonium pro futuro vyhlášen na slavnostním předávání cen 2. října na zámku Lemberk na Liberecku. Loni se stal vítězem veřejnosti Pavel David za záchranu renesanční tvrze Kobylků z Kobylího v Podolí.     

Doplněno Stavbaweb:
Zatímco nominace na Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro za rok 2018 hodnotí odborníci a vybírají vítěze v jednotlivých kategoriích, vy máte možnost zvolit si svého favorita bez ohledu na to, v které kategorii soutěží, už teď!
Vítězem se stane počin s největším počtem hlasů. Jeho jméno bude oznámeno na slavnostním předávání cen Patrimonium pro futuro 2. října na zámku Lemberk, kde mu bude udělena cena veřejnosti Památky děkují  v podobě křišťálové plakety.
On-line hlasování

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.