Svým vzhledem dům nenarušuje prostředí, do něhož je vsazen. Samostatným sjezdem je možné se dostat na nové nádvoří. Barevně byly zvýrazněny fasádní lemy, římsy a šambrány. Nálezem zbytků původní střešní krytiny v odkopech se podařilo vyrobit novou krytinu, která je svým vzhledem stejná jako z období před sto lety. Novým prvkem je ocelodřevěný ochoz se schodištěm, který slouží rovněž jako vyhlídkové místo. V suterénech jsou přiznány kamenocihelné stěny a stropní klenby, které doplňuje čedičová podlaha. V 1. a 2. NP se místnosti upravily tak, aby připomínaly svůj původní vzhled, a to včetně dobového vybavení.
Budova byla před rekonstrukcí podmáčená a vlhká. Použitím moderních technologických postupů a speciálních sanačních tvarovek bylo dosaženo odvodnění suterénu a také se zajistilo odvětrávání vlhkosti. Nově bylo zřízeno ústřední vytápění kombinací podlahového topení a nástěnných otopných těles. Vytápění zajišťují dvě tepelná čerpadla, která zároveň ohřívají TUV. Byla provedena kompletní rekonstrukce elektroinstalace včetně jejího rozšíření, také se budovaly nové rozvody pro zdravotechniku.
Autorská zpráva
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,