Papírna Bubeneč

Papírna Bubeneč

(12. 9. 2018) Autorem projektu je studio Headhand architekti

   
 
 
 
 

Papírna Bubeneč

Linkcity, developer a člen mezinárodní skupiny Bouygues Construction Group, pokračuje ve svém započatém trendu revitalizace městských brownfieldů a jejich proměnu v moderní rezidenční bydlení. Po projektu Rezidence centrum Radotín, který byl realizován v úzké spolupráci s MČ Praha 16, uvádí na trh nový rezidenční projekt v Praze 6. 

V těsném sousedství parku Stromovka vznikne pod názvem Papírna Bubeneč  ve čtyřech etapách celkem 200 bytových jednotek a 4 430 m2 komerčních ploch, ideálních pro obchody, restaurace, kanceláře i pořádání konferencí. Součástí celého projektu bude i mateřská školka a nový park přímo uprostřed areálu. Nová výstavba bytových domů naváže na rekonstrukci stávajících historických prostor bubenečských papíren v lokalitě Císařského mlýna a vytvoří moderní bydlení s nevšední atmosférou. Projekt odstartuje ještě letos na podzim, předpokládaný termín dokončení 1. etapy je v roce 2020. Předprodej prvních 79 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 5+kk s vlastním balkonem či terasou byl zahájen.

„Původně vzkvétající areál bubenečských papíren od definitivního ukončení výroby v roce 1962 postupně chátral a svým neutěšeným vzhledem kazil dojem z celého okolí. Proto velmi vítáme, že se po čtyřech letech intenzivních příprav a práce na projektu můžeme podílet na kompletní proměně území. Minulost a originální architektonické prvky dodávají místu unikátní atmosféru, kterou chceme podtrhnout citlivou rekonstrukcí historických budov a doplnit novou výstavbou. Uzavřený areál, který po desítky let tvořil jen neprostupnou bariéru na severním vstupu do parku Stromovka, se díky tomu konečně otevře veřejnosti,“ říká David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic.

Projekt Papírna Bubeneč je příkladem komplexní rekonstrukce pražského brownfieldu, kde se snoubí historie s moderní architekturou. Jedinečné objekty původního Císařského mlýna zůstanou i nadále jádrem celého areálu a poskytnou služby a občanskou vybavenost pro celou rodinu, zatímco nové budovy nabídnou luxusní a příjemné bydlení obklopené zelení a vodními plochami. Kromě klasických komerčních prostor a kanceláří nabídne projekt svým obyvatelům i školku, kulturní sál, sportovní zařízení a také novou autobusovou linku vedoucí areálem a spojující Dejvice s Holešovicemi.

Za návrhem Papírny Bubeneč stojí architektonické studio Headhand architekti. Projekt je realizován s využitím BIM technologie. 
www.papirnabubenec.cz

tisková zpráva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.109753
14.406405
Papírna Bubeneč

Papírna Bubeneč

Komentáře ke článku

 
 
 
 

23. 8. 2022 15:32:55. Re: Papírna Bubeneč. Marta

 
 
 
 

23. 8. 2022 15:32:55. Re: Papírna Bubeneč. Marta

  Jenom chci upozornit na neuvěřitelný zápach z čističky odpadních vod nacházejícií se hned naproti přes řeku


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz