Pardubický kraj zahajuje soutěž na stavbu nemocnice v Moravské Třebové

Pardubický kraj zahajuje soutěž na stavbu nemocnice v Moravské Třebové

(30. 3. 2020) Stavba by měla začít v létě

 
 
 
 

Pardubický kraj zahajuje soutěž na stavbu nemocnice v Moravské Třebové

(ČTK) - Vedení Pardubického kraje 26. března 2020 schválilo zahájení výběrového řízení na stavitele nového objektu Nemocnice následné péče v Moravské Třebové na Svitavsku. Součástí bude také výjezdová základna zdravotnické záchranné služby. Předpokládané náklady stavby, která by měla začít v letních měsících, činí téměř 290 milionů korun včetně DPH, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

Součástí projektu je kromě nemocnice s 90 lůžky také stravovací provoz, rehabilitace, laboratoře, administrativně-provozní část a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy. Pozemky pro stavbu kraj získal od Moravské Třebové. Nemocnice bude stát na místě budovy bývalého oddělení dětské nemocnice, kterou město zbouralo.

Kraj nyní provozuje nemocnici v pronajatých objektech. Tři majitelé firmy, která je vlastní, jsou zároveň zaměstnanci nemocnice, a to už od roku 1994. Privatizaci budov město v 90. letech zastavilo, místo toho vstoupilo s fyzickými osobami do komanditní společnosti a později svůj podíl prodalo. Na odkoupení současné budovy se kraj nedohodl se soukromými vlastníky, cena byla podle něj příliš vysoká. Nemocnice po dokončení nové budovy původní zařízení opustí. Do té doby se hejtmanství dohodlo na nájmu za zvýhodněných podmínek.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz