Park Hloubětín

Park Hloubětín

(19. 11. 2015) Projekt získal titul v soutěži ČEEP 2014.

   
 
 
 
 

Park Hloubětín

11. listopadu 2015 byly na galavečeru v Betlémské kapli vyhlášeny výsledky 13. ročníku celostátní soutěže „Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2014“, kterou každoročně vypisuje Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. V kategorii Projekty triumfoval energeticky pasivní projekt Park Hloubětín od developerské společnosti JRD. Porota ho ocenila jako výrazný pražský stavební komplex, který v maximální míře aplikuje prvky energeticky pasivní architektury.

Cílem soutěže je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost, zvyšují energetickou účinnost zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v České republice. Osmičlenná porota z přihlášených realizací vybrala nejlepších šest, které ocenila jednotlivými tituly. K vítězství Parku Hloubětín v kategorii Projekty majitel JRD Jan Řežáb uvádí: „Úspěch v soutěži, která se věnuje energeticky úsporným stavbám, projektům a inovacím, je pro nás velmi cenný. Jejím záměrem je ukázat, že investice do energeticky šetrných budov významně napomáhají k ekonomickému a udržitelnému růstu Česka a k lepší kvalitě života jeho obyvatel. Tyto cíle jsou nám velmi blízké a těší nás, že naše pasivní projekty oceňované odbornou veřejností jsou oblíbené i mezi zájemci o nové bydlení, kteří je většinou vykoupí ještě před kolaudací.“

Energeticky pasivní projekt Park Hloubětín je největší pasivní projekt v České republice. Skládá se ze tří samostatných budov s celkem 127 byty v dispozicích 2+kk až 5+kk. Všechny bytové jednotky jsou charakterizovány promyšlenými dispozicemi, dostatkem úložných prostor a světlými interiéry s výhledy do vnitřního parku. „Pasivní byty v tomto projektu jsou prosvětlené, vzdušné, zdravé a energeticky velmi úsporné. Nachází se zde moderní systém řízeného větrání s rekuperací tepla, který vytváří zdravé vnitřní prostředí a snižuje náklady na vytápění. Ty jsou oproti běžným novostavbám nižší až o 85 %,“ dodává Jan Řežáb.
tisková zprávaZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz