Park Komenského ve Zlíně

Park Komenského ve Zlíně

(19. 6. 2017) Pavel Mudřík a Ateliér zahradní a krajinářské architektury Sendler - Babka

   
 
 
 
 

Park Komenského ve Zlíně

V rámci velkého projektu revitalizace městského centra (Gahurův prospekt, podchod, park - přesněji  Sad Komenského) financovaného z velké části z evropských fondů, proběhla v roce 2014 kompletní rekonstrukce parku Komenského, jejíž součástí byla i přestavba Krajské knihovny na víceúčelový multikulturní objekt s přístavbou letní kavárny a úprava ulice Školní na pěší bulvár s venkovními zahrádkami. Autorem vítězného projektu revitalizace je zlínský architekt Pavel Mudřík a jeho ateliér. Autorem koncepce a architektonickeho řesení úprav parkového území je Ateliér zahradní a krajinářské architektury Sendler - Babka.

Během obnovy parku byla odstraněna značná část stromů a křovin, na jejich místě bylo vysazeno množství nových stromů a zeleně. Opraveny byly cesty, rekonstrukce se dočkaly altánek i dětské centrum. Zbourána byla nevábná budova předprodeje MHD a místo ní byl realizován objekt nový, zapadající do jednotné koncepce parku.
Celková podoba parku i pěší zóny na Školní působí svěže a moderně a i přes prořídnutí stromoví, jehož obnova do původního stavu je otázkou příštích let.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz