Park Stromovka v Humpolci

Park Stromovka v Humpolci

(21. 1. 2019) Stavělo se podle projektu firmy OK Plan Architects, který zvítězil v architektonické soutěži vypsané městem v roce 2014

   
 
 
 
 

Park Stromovka v Humpolci

(ČTK) - V Humpolci na Pelhřimovsku skončila rozsáhlá revitalizace parku Stromovka v centru města spojená s výstavbou nového hřiště a kavárny. Stála asi 37 milionů korun. Veřejnost bude moci park využívat zřejmě až v květnu nebo červnu, aby mohl vzejít trávník, který se nepodařilo vypěstovat před zimou. Podle původního plánu měla revitalizace skončit loni v listopadu, řekl místostarosta města Vlastimil Brukner (KDU-ČSL).

Pod parkem jsou opravené všechny inženýrské sítě, je prosvětlený, zmizela nevzhledná zákoutí křovin, přibylo dětské hřiště. Stavělo se podle projektu firmy OK Plan Architects, který zvítězil v architektonické soutěži vypsané městem v roce 2014. Součástí revitalizace byla i stavba kavárny, pro kterou město teprve bude hledat provozovatele. Hlavní podmínkou bude to, aby chod kavárny sladil s potřebami města, protože kavárna má být zázemím pro kulturní akce pořádané ve městě.

Revitalizace parku podle Bruknera výrazně vylepšila nejstarší část města. Její součástí je kromě Stromovky také Horní a Dolní náměstí a kulturní centrum 8smička, které vzniklo v bývalé textilní továrně a je v provozu od dubna loňského roku.

Humpolec chtěl původně do revitalizace parku investovat asi 15 milionů korun. Později podle Bruknera záměr rozšířil, takž se cena zvýšila. O konečných nákladech rozhodla soutěž, do které se přihlásily čtyři firmy. "Bohužel ta zakázka spadla do období, kdy bylo zakázek hodně a firem míň," řekl Brukner.

Doplněno Stavbaweb:

Investor: Město Humpolec
Projekt: 2016 - 09/2017
Realizace: 2018

V roce 2014 vypsalo Město Humpolec architektonickou soutěž na obnovu parku Stromovka v Humpolci. Vítězný projekt byl následně zpracován k realizaci. 

Hlavní snahou bylo vytvoření městské zahrady - ponechání maximální plochy zeleně uprostřed města. Park jsme otevřeli slunci a udělali ho přehlednější a tím i bezpečnější. Ozdravujeme stávající stromy, kácíme přerostlé a nebezpečné, park doplňujeme o stromy nové, květinové záhony a trvalkové porosty. Ulice jsou od parku odcloněny pomocí nízkých živých plotů.  V nabídce parku bude dětské hřiště, nově budujeme  zahradní altán pro posezení, přidáváme veřejné toalety jako zázemí. Plánujeme velkou pobytovou louku pro různorodé akce, počítáme s pokračováním nastavených kulturních aktivit (platforma). Vymezujeme prostor pro psy, protože chceme čistý park pro děti. Z hlediska dopravy je do úpravy parku zahrnuto rozšíření parkovacích míst v ulici Kamarytova, celková rekonstrukce ulice Jana Zábrany, oprava chodníků kolem parku a mlatové cesty uvnitř.  
Autorská zpráva

Projekt na stránkách autorů, ateliéru OK PLAN, najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 
49.5437439
15.3568806
Park Stromovka v Humpolci

Park Stromovka v Humpolci

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz