Parkovací dům Kopečná

Parkovací dům Kopečná

(3. 6. 2014) Brno má nový parkovací dům pro 88 aut v centru města.

 
 
 
 

Parkovací dům Kopečná

Brno má nový parkovací dům pro 88 aut v centru města.

(ČTK) - Brno má nový parkovací dům v centru města. Za téměř 66 milionů korun jej postavila městská společnost Brněnské komunikace. Objekt v Kopečné ulici motoristům nabídne 88 parkovacích míst. V centru města je jich nedostatek. Hodina parkovného vyjde na 30 korun, což je cena srovnatelná s parkováním v konkurenčních prostorech. Parkovací dům bude v provozu od 2. června.

Nabídka parkovacích míst v centru se v posledních měsících rozšiřuje. Loni v prosinci otevřel soukromý investor parkovací dům pro 400 aut u Janáčkova divadla. Hodina stání tam stojí 30 korun. Nejstarší parkovací dům ve městě Rozmarýn nabízí aktuálně hodinové stání za 25 korun.

Parkovací dům v Kopečné tvoří tři parkovací věže se samostatným vjezdem. V každé z nich je sedm vrstev parkovacích stání. Lidé v přízemí auto zaparkují, vloží do automatu lístek a auto vyjede na volné místo. Při odjezdu se situace opakuje, systém auto přistaví do čtyř minut.

Novostavba je napojena v nejvyšším podlaží lávkou pro pěší na Husovu ulici. Lidem usnadní přístup do středu města či například k budově magistrátu. Dokončení stavby se opozdilo oproti plánu o půl roku.

Stavba byla zahájena v září 2012. Investor musel upravit projekt. "Ukázalo se, že skalní masiv, který z jedné strany kryje parkovací dům, má jiný tvar, než projekt předpokládal. Založení stavby se tedy této skutečnosti přizpůsobilo," uvedl předseda představenstva společnosti Brněnské komunikace Petr Kratochvíl.

Ještě letos možná začne stavba parkovacího domu v Panenské ulici. Město už vypsalo soutěž na zhotovitele. "Soutěže podle zákona o veřejných zakázkách jsou balancováním na hraně a dost nejistým procesem," řekl dnes ČTK primátorův náměstek Robert Kotzian (ODS). Připomněl, že rekonstrukci ulice Milady Horákové město soutěžilo skoro dva roky.

Pokračuje také příprava dalšího parkovacího domu pod Veselou a Besední ulicí. Přímo nad ním možná bude vybudováno Janáčkovo kulturní centrum s koncertním sálem pro Filharmonii Brno. Na jeho výstavbu nyní ale město nemá peníze. O parkovací kapacitu v Besední ulici podle Kotziana projevil zájem privátní investor. "Tento zájem registrujeme, ale prozatím se v této věci nic neděje," uvedl Kotzian.

Oba projekty původně zaštiťovala společnost Brno parking, které se ale nakonec město muselo zbavit. Projekty mají nyní na starosti Brněnské komunikace.

Doplněno Stavbaweb:
Investor: Brněnské komunikace
Projektant: AGP architekti,
Zhotovitel stavby: sdružení Komfort – StavoprogresVizualizace nového parkovacího domu v Kopečné ulici v Brně (vizualizace: Brněnské komunikace)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz