Pasivní dům na severu Francie

Pasivní dům na severu Francie

(24. 4. 2014) se 450 m2 desek fermacell Greenline na stěnách a stropech

 
 
 
 

Pasivní dům na severu Francie

se 450 m2 desek fermacell Greenline na stěnách a stropech


Olivier Baey žije v malé francouzské obci Courcelles-les-Lens na severu Francie a životní prostředí a jeho kvalita jsou jeho srdeční záležitostí. Se svojí rodinou obýval rodinný dům postavený v padesátých letech s obyčejnými okny, špatnou izolací a olejovým ústředním topením – tedy typický profil domu s vysokou spotřebou energie. Pro ilustraci – za vytápění zaplatí ročně více jak 3.000 €, zatímco rozpočet pro pasivní dům by byl kolem 300 €. Narození dítěte bylo pro něj motivem ke stavbě vlastního, 100% pasivního domu s materiály maximálně ohleduplnými k životnímu prostředí.

Ekologicky smýšlející majitel se rozhodl realizovat dům svépomocí tak, aby měl své nápady a myšlenky plně pod kontrolou - od A do Z. Krok za krokem si vybral vhodné stavební materiály a přesvědčil místní stavební firmy a řemeslníky, aby využili jím vybrané materiály v jeho budoucím domově: dřevěnou konstrukci z Finska, okna s trojskly, dřevěné obložení či sádrovláknité desky fermacell Greenline s nízkým obsahem škodlivin a minimálními emisemi do interiérů.

Olivier Baey k výběru desek fermacell greenline říká: "Jsme rodiče dvou malých dětí, a proto jsme byli rádi, když jsme při hledání materiálů pro náš pasivní dům objevili na výstavě v Angers fermacell greenline. Na veletrhu v Belgii jsme viděli ukázku jeho schopností zajistit zdravé a čisté ovzduší. Desky se vyrábějí výhradně na bázi přírodních materiálů (recyklovaný papír, sádra a voda) a jejich ekologickou přijatelnost potvrdila řada zkušeben. Fermacell greenline zlepšuje aktivně vzduch v prostoru a tím i kvalitu bydlení a života. Speciální povrchová úprava provedená ve výrobním závodě snižuje obsah zdraví škodlivých látek jako je formaldehyd, neutralizuje nepříjemné pachy a tím poskytuje aktivní příspěvek ke zdravému bydlení. Je pravda, jsou dražší než standardní sádrokarton, ale chtěli jsme zůstat věrni naší filosofii a mít kvalitní povrchovou úpravu interiéru našeho nového domu. Nátěr budeme dělat paropropustnými minerálními barvami s cílem maximálně zachovat čistící schopnosti desek fermacell greenline. Pokud víme, jsme jedním z prvních domů v našem regionu s tak rozsáhlým využitím desek greenline - celkem je máme na ploše asi 450 m2 stěn a stropů. A protože Fermacell citlivě vnímal velký rozsah našeho projektu, pomohl nám v roli partnera. Naši řemeslníci předtím s deskami fermacell greenline nepracovali, ale měli snahu se učit a výsledkem je perfektní!"
podle podkladů společnosti Fermacell

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz