Pasivní rezidenční dům Kratochvíle Stochovská

Pasivní rezidenční dům Kratochvíle Stochovská

(19. 2. 2018) Objekt tvoří dvě části s názvy Hvězda a Šárka

   
 
 
 
 

Pasivní rezidenční dům Kratochvíle Stochovská

Čtyřpodlažní dům v Praze 6 – Ruzyni se dvěma vchody je navržený jako moderní rodinné bydlení obklopené uzavřeným areálem. Nabídne 34 bytů v energeticky pasivním standardu. Nový projekt společnosti JRD získal pravomocné územní rozhodnutí a jeho výstavba odstartuje na jaře 2019. Její dokončení developer plánuje na podzim 2020. 

Architektonický koncept Kratochvíle Stochovská, který navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, popisuje architekt Luděk Podlipný: „Bytový dům je ve svém návrhu rozdělený do dvou základních hmot se samostatnými vchody na severní fasádě, které jsou propojené nižším krčkem a zapuštěným terénním podlažím. Obě části s poetickými názvy Hvězda a Šárka působí jednoduchým, hladkým a kompaktním dojmem. Lehkou hravost jim dodávají zapuštěné pásy barevně odlišné omítky spojující některá z oken. Střešní terasy ve 4. podlaží jsou dimenzovány tak, aby poskytly dostatečné soukromí a umožnily realizaci doplňkových konstrukcí – např. pergoly nebo zimní zahrady.

Rezidenční projekt Kratochvíle Stochovská tvoří 34 energeticky pasivních bytů v dispozicích 2+kk až 4+kk a velikostech 51 m2 až 108 m2, které doplňují individuální předzahrádky, balkony nebo terasy nabízející dostatek prostoru k umístění pergoly či zahradního nábytku. Slunné interiéry jednotlivých bytů se vyznačují kvalitními standardy základního vybavení a zdravým vnitřním prostředím. To zajišťují moderní technologie a environmentálně šetrné materiály, jež nezatěžují životní prostředí. Projekt je obklopený uzavřeným areálem, ve kterém budou sportoviště, lezecká stěna pro děti, workout zóna se sportovními prvky a víceúčelová pergola. Kromě 32 podzemních garážových stání projekt nabídne rovněž 7 venkovních parkovacích míst.

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz