Pasivní rezidenční dům Kratochvíle Stochovská

Pasivní rezidenční dům Kratochvíle Stochovská

(19. 2. 2018) Objekt tvoří dvě části s názvy Hvězda a Šárka

   
 
 
 
 

Pasivní rezidenční dům Kratochvíle Stochovská

Čtyřpodlažní dům v Praze 6 – Ruzyni se dvěma vchody je navržený jako moderní rodinné bydlení obklopené uzavřeným areálem. Nabídne 34 bytů v energeticky pasivním standardu. Nový projekt společnosti JRD získal pravomocné územní rozhodnutí a jeho výstavba odstartuje na jaře 2019. Její dokončení developer plánuje na podzim 2020. 

Architektonický koncept Kratochvíle Stochovská, který navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, popisuje architekt Luděk Podlipný: „Bytový dům je ve svém návrhu rozdělený do dvou základních hmot se samostatnými vchody na severní fasádě, které jsou propojené nižším krčkem a zapuštěným terénním podlažím. Obě části s poetickými názvy Hvězda a Šárka působí jednoduchým, hladkým a kompaktním dojmem. Lehkou hravost jim dodávají zapuštěné pásy barevně odlišné omítky spojující některá z oken. Střešní terasy ve 4. podlaží jsou dimenzovány tak, aby poskytly dostatečné soukromí a umožnily realizaci doplňkových konstrukcí – např. pergoly nebo zimní zahrady.

Rezidenční projekt Kratochvíle Stochovská tvoří 34 energeticky pasivních bytů v dispozicích 2+kk až 4+kk a velikostech 51 m2 až 108 m2, které doplňují individuální předzahrádky, balkony nebo terasy nabízející dostatek prostoru k umístění pergoly či zahradního nábytku. Slunné interiéry jednotlivých bytů se vyznačují kvalitními standardy základního vybavení a zdravým vnitřním prostředím. To zajišťují moderní technologie a environmentálně šetrné materiály, jež nezatěžují životní prostředí. Projekt je obklopený uzavřeným areálem, ve kterém budou sportoviště, lezecká stěna pro děti, workout zóna se sportovními prvky a víceúčelová pergola. Kromě 32 podzemních garážových stání projekt nabídne rovněž 7 venkovních parkovacích míst.

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz