Pasivní rodinný dům ve Vraném nad Vltavou

Pasivní rodinný dům ve Vraném nad Vltavou

(17. 4. 2018) Dům z cihel HELUZ vybrali čtenáři v anketě Dom roka 2017 na Slovensku

   
 
 
 
 

Pasivní rodinný dům ve Vraném nad Vltavou

Tradiční i moderní
Rodinný dům je navržen jako průnik tradiční architektury lidového stavění na venkově a současných potřeb moderního bydlení. Ukázalo se, že převzaté principy chalup stavěných do konce 19. století jsou použitelné i dnes.

Jednoduchá figura domu je čitelná nejen zvenčí, ale i zevnitř. A to především díky otevřenému stropu ve střední části a vynecháním krajních polí stropní konstrukce obytného prostoru v přízemí. Vznikl tak velkorysý prostor, v jehož středu je „pec“ soustřeďující zdroje veškerého tepla v domě. A tak jako se chodívalo na pec spát, tak i zde se stoupá po tělese pece do ložnic. Vizuální sjednocení povrchů exteriéru a interiéru posiluje celkový výraz domu.

Autor: Jan Medek
Spolupráce: Daniel Appel
Investor: soukromá osoba
Realizace: 2014 – 2015
Úžitná plocha: 209 m2
Obestavěný  prostor: 678,3 m2
Dispozice: 6+1
Foto: Jakub Tomec, Jaroslav Hejzlar

Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Dům postavený z broušených cihel HELUZ FAMILY 50 2in1 vybrali za vítěze čtenáři v anketě Dom roka 2017, v kategorii Individuální domy, kterou každoročně pořádá vydavatelství Business Media CZ a časopis Rodinný dům vydávaný na Slovensku. Z rukou generálního ředitele Bussines Media cenu převzal na veletrhu Coneco v Bratislavě obchodní a marketingový ředitel Ing. Petr Stejskal.

HELUZ FAMILY 2in1
Broušené cihly FAMILY 2in1 mají nejlepší tepelněizolační vlastnosti na trhu v porovnání s ostatními materiály pro jednovrstvé zdivo. Vyplněním dutin těchto cihel polystyrenem došlo ke 40% navýšení jejich tepelněizolačních vlastností, při zachování paropropustnosti. Cihly FAMILY 2in1 šířky 440 a 500 mm splňují bez dodatečného zateplení doporučené hodnoty pro pasivní domy.
Jsou určené pro jednovrstvé obvodové zdivo nulových, pasivních, nízkoenergetických a energeticky úsporných budov.

tisková zpráva Heluz, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Dokončení

2015

  Výrobci/dodavatelé

U Cihelny 295

373 65 Dolní Bukovsko 295

Telefon +420 385 793 011

odbyt@heluz.cz

http://www.heluz.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz