Pavla Pannová: rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice

Pavla Pannová: rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice

(23. 2. 2012) Na místo síně, jejíž interiéry vznikly v roce 1995 a byly zastaralé a poplatné době vzniku, bude nyní svatebčany vítat barevně zklidněný světlý prostor, který oživují aranžmá čerstvých řezaných květin. Z čelní stěny zmizela výrazná tapisérie, kterou architekta nahradila světlým plastickým obkladem.

 
 
 
 

Pavla Pannová: rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice

Na místo síně, jejíž interiéry vznikly v roce 1995 a byly zastaralé a poplatné době vzniku, bude nyní svatebčany vítat barevně zklidněný světlý prostor, který oživují aranžmá čerstvých řezaných květin. Z čelní stěny zmizela výrazná tapisérie, kterou architekta nahradila světlým plastickým obkladem.

Obřadní síň pardubické radnice - autor rekonstrukce Pavla Pannová
Obřadní síň pardubické radnice po rekonstrukci září novotou
Pardubice 22. února (ČTK) - Pardubická obřadní síň se po šesti týdnech, kdy byla zavřená kvůli rekonstrukci, opět otevírá. Z čelní stěny zmizela výrazná tapisérie, nahradil ji světlý plastický obklad. Po opravě je i podlaha, přibyly nové židle a stolek oddávajícího. ČTK o tom informovala architektka Pavla Pannová.

"Rozhodla jsem se vsadit na hodnoty, které interiér má, ale které byly předešlou úpravou obřadní síně poněkud skryty. Celý klenutý prostor jsme očistili od zbytečných ozdob a dali mu tak určitou vzdušnost, renovací léta natíraných dřevěných parket jsme dosáhli toho, že opět vynikla jejich krása, a využitím původních křišťálových lustrů, které prošly renovací, jsme prostoru vdechly noblesu, kterou si zaslouží," uvedla Pannová.

Odlehčený bílý nábytek a čerstvě zbroušené parkety doplňuje běhoun. Ten byl speciálně pro pardubickou radnici podle originálního návrhu vyroben v Itálii. Architektka využila původní křišťálová svítidla.
Obřadní síň pardubické radnice - autor rekonstrukce Pavla Pannová
Město na modernizaci obřadní síně vynaložilo zhruba 1,2 milionu korun. Původní vybavení bude nabídnuto k využití organizacím města, například školám, klubům důchodců a podobně.

Předešlá obřadní síň sloužila téměř dvacet let, během nichž jí prošly desetitisíce lidí - snoubenců, svatebčanů, novorozených občánků města a jejich nejbližších. První svatba v nové síni se uskuteční 25. února v 11:00. V Pardubicích v posledních letech ročně uzavírá manželství zhruba 400 párů. Největší zájem o svatby je tradičně v dubnu a v letních měsících - od června do září.

Doplněno Stavbaweb:
Vizualizace , půdorys i fotografie opravené obřadní síně naleznete na stránkách autorky rekonstrukce Pavly Pannové -
zde.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz