Pavla Pannová: rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice

Pavla Pannová: rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice

(23. 2. 2012) Na místo síně, jejíž interiéry vznikly v roce 1995 a byly zastaralé a poplatné době vzniku, bude nyní svatebčany vítat barevně zklidněný světlý prostor, který oživují aranžmá čerstvých řezaných květin. Z čelní stěny zmizela výrazná tapisérie, kterou architekta nahradila světlým plastickým obkladem.

 
 
 
 

Pavla Pannová: rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice

Na místo síně, jejíž interiéry vznikly v roce 1995 a byly zastaralé a poplatné době vzniku, bude nyní svatebčany vítat barevně zklidněný světlý prostor, který oživují aranžmá čerstvých řezaných květin. Z čelní stěny zmizela výrazná tapisérie, kterou architekta nahradila světlým plastickým obkladem.

Obřadní síň pardubické radnice - autor rekonstrukce Pavla Pannová
Obřadní síň pardubické radnice po rekonstrukci září novotou
Pardubice 22. února (ČTK) - Pardubická obřadní síň se po šesti týdnech, kdy byla zavřená kvůli rekonstrukci, opět otevírá. Z čelní stěny zmizela výrazná tapisérie, nahradil ji světlý plastický obklad. Po opravě je i podlaha, přibyly nové židle a stolek oddávajícího. ČTK o tom informovala architektka Pavla Pannová.

"Rozhodla jsem se vsadit na hodnoty, které interiér má, ale které byly předešlou úpravou obřadní síně poněkud skryty. Celý klenutý prostor jsme očistili od zbytečných ozdob a dali mu tak určitou vzdušnost, renovací léta natíraných dřevěných parket jsme dosáhli toho, že opět vynikla jejich krása, a využitím původních křišťálových lustrů, které prošly renovací, jsme prostoru vdechly noblesu, kterou si zaslouží," uvedla Pannová.

Odlehčený bílý nábytek a čerstvě zbroušené parkety doplňuje běhoun. Ten byl speciálně pro pardubickou radnici podle originálního návrhu vyroben v Itálii. Architektka využila původní křišťálová svítidla.
Obřadní síň pardubické radnice - autor rekonstrukce Pavla Pannová
Město na modernizaci obřadní síně vynaložilo zhruba 1,2 milionu korun. Původní vybavení bude nabídnuto k využití organizacím města, například školám, klubům důchodců a podobně.

Předešlá obřadní síň sloužila téměř dvacet let, během nichž jí prošly desetitisíce lidí - snoubenců, svatebčanů, novorozených občánků města a jejich nejbližších. První svatba v nové síni se uskuteční 25. února v 11:00. V Pardubicích v posledních letech ročně uzavírá manželství zhruba 400 párů. Největší zájem o svatby je tradičně v dubnu a v letních měsících - od června do září.

Doplněno Stavbaweb:
Vizualizace , půdorys i fotografie opravené obřadní síně naleznete na stránkách autorky rekonstrukce Pavly Pannové -
zde.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz