Představení českého pavilonu na EXPO 2015

Představení českého pavilonu na EXPO 2015

(29. 4. 2015) Autoři projektu vám představí pavilon pro Expo v Miláně a další práce jejich ateliéru v brněnské vile Stiassny.

   
 
 
 
 

Představení českého pavilonu na EXPO 2015

(ČTK) - Pavilon, jehož expozicí se bude již od tohoto pátku prezentovat ČR na letošní výstavě Expo v italském Miláně, představí výstava, která začne ve středu v brněnské vile Stiassny. Příchozí si prohlédnou model pavilonu, který vytvořili architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof, získají informace o jeho výstavbě, parametrech a prohlédnou si jeho fotografie. ČTK to řekl Chybík. Výstava potrvá až do 15. května a koná se v prostorách, v nichž je centrum pro obnovu moderních památek.

Chybík uvedl, že autoři připravili animace, které by měly návštěvníkům velmi moderně pojatý objekt podrobně představit. Budovou by mohlo denně projít až 5200 lidí. Po ukončení ji její majitel, firma Koma z Vizovic, prodá. Cena budovy se odhaduje na 50 až 60 milionů korun. Zájem o ni mají mimo jiné města Praha nebo Brno.

Pavilon by mohl sloužit po Expu jako kancelářská budova nebo školka. Výstava o něm se koná v brněnské vile Stiassny, protože v ní před pěti lety Chybík a Krištof zahájili spolupráci.

Pavilon považují za svůj dosavadní největší úspěch. Působí v Brně, kde by se 15. května mohl na některém z veřejných prostranství konat prostřednictvím velkoplošné obrazovky přímý přenos z pavilonu. Na Expu se totiž bude konat Český den.

Pavilon má 550 metrů čtverečních. Česko a jeho kraje v něm představí tuzemské úspěchy na poli vědy a techniky. Italská média zařadila český pavilon mezi pět nejlepších.
www.czexpo.com

Související články:

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz