Penthouse N°10

Penthouse N°10

(14. 9. 2020) Luxusní nemovitost s názvem N°10 je novou, nevšední dominantou historického centra Vídně

   
 
 
 
 

Penthouse N°10

Elektricky ovládaná střešní okna naplňují podkrovní apartmány spoustou přirozeného světla a podtrhují nápaditou architekturu budovy
Penthouse N°10 se nachází v prvním vídeňském okrese, který je proslulý svou skvělou historií a bohatým kulturním životem. Architekti vytvořili nevšední, luxusní rezidenční a administrativní budovu s působivou fasádou v místě, které je obklopeno historickými budovami, jen pár minut chůze od jedné z nejvýznamnějších rakouských gotických památek - Katedrály svatého Štěpána. Symetricky zakřivená fasáda pokrytá hnědými a zlatými panely dává tomuto objektu živý vzhled a vyjadřuje jeho vlastní identitu.

Design na nejvyšší úrovni
Zvláštním estetickým prvkem architektury této stavby jsou klasické šikmé podkrovní stropy vedoucí přes dvě patra. Atypická, energeticky úsporná, elektricky ovládaná střešní okna vytvářejí světelné pruhy napříč celou výškou střechy. Prostor mezi střešními okny byl vyplněn neotvíravými okny s reflexním sklem. Díky tomu je možné získat dojem, že světelný pás tvoří souvislý povrch oken. Pokrývačská firma a dodavatel dřevěných konstrukcí osadili střešní okna takovým způsobem, že vnější elektrické markýzy instalované na oknech končí ve stejné úrovni jako fasádní panely. Okenní profily byly pro zajištění řádné těsnosti vybaveny trojnásobným obvodovým těsněním.

Podkroví s atypickými okny
Nábytek v interiérech nabízí zcela novou úroveň pohodlí. Objekt N°10 zahrnuje také jídelnu, knihovnu, posilovnu, nepřetržitě otevřenou recepci a podzemní garáže pro jeho obyvatele. Apartmány s efektivní půdorysnou plochou od 50 do 240 m2 jsou vybaveny materiály nejvyšší kvality. Exkluzivita je patrná zejména v podkroví, ve kterém se nacházejí mezonetové apartmány s přímým vstupem na střešní terasu s vířivkou a nádherným panoramatem rakouské metropole. Řešení, která byla použita u střešních oken a jejich spojení, byla speciálně přizpůsobena této nemovitosti v úzké spolupráci s konstruktéry výrobce střešních oken FAKRO. Energeticky úsporná, elektricky řízená kyvná střešní okna FTW P5 Z-Wave a výklopně-kyvná FPW P5 Z-Wave s bezdrátovým ovládáním, jak rovněž elektrické markýzy AMZ Z-Wave a AMZ Solar jsou integrovány do moderního systému inteligentního domu (Smart Home) a nabízejí tak jeho obyvatelům maximální komfort obsluhy. Střešní okna FAKRO poskytují velké množství přirozeného světla a vytvářejí v místnostech jedinečnou atmosféru.


N°10
Místo: Renngasse 10, Vídeň, Rakousko
Dodavatel stavby: JP Immobilien
Projekční kancelář: 3XN (design)
Malek & Herbst (provedení)
Realizátor: Sauritschnig Alu-Stahl-Glas GmbH (hydraulika)
Prameshuber Holzbau GmbH (dřevěné konstrukce)
Dokončení stavby: 2019
Plocha budovy: 16 000 m2

Použité výrobky FAKRO:
• Elektricky ovládaná kyvná okna: 64x FTW P5 Z-Wave
• Elektricky ovládaná výklopně-kyvná okna: 90x FPW
P5 Z-Wave
• Neotvíravá okna: 26x FXW P5
• Neotvíravá okna s reflexním sklem: 24x FNP P2/H5
• Okna pro odvod kouře: 2x FSW P2
• Elektricky ovládané markýzy: 158x AMZ Z-Wave,
26x AMZ Solar

podle podkladů společnosti FAKRO

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz