Přerov se pustil do hledání nové podoby lávky U Tenisu

Přerov se pustil do hledání nové podoby lávky U Tenisu

(13. 2. 2012) Přerov 10. února (ČTK) - Přerovská radnice se pustila do hledání definitivní podoby nové lávky U Tenisu. Radní vyhlásili výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace. Jde o první zásadní krok, který by měl přinést obyvatelům města lepší propojení s oblastí vyhledávaných lagun. Dosavadní most přes Bečvu v tomto místě poškodily minulé povodně, lávka je prohnutá. Budoucí most, který ji nahradí, by měl být naopak vyklenutý tak, aby ho neohrožoval zvýšený průtok řeky.

 
 
 
 

Přerov se pustil do hledání nové podoby lávky U Tenisu

Přerov 10. února (ČTK) - Přerovská radnice se pustila do hledání definitivní podoby nové lávky U Tenisu. Radní vyhlásili výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace. Jde o první zásadní krok, který by měl přinést obyvatelům města lepší propojení s oblastí vyhledávaných lagun. Dosavadní most přes Bečvu v tomto místě poškodily minulé povodně, lávka je prohnutá. Budoucí most, který ji nahradí, by měl být naopak vyklenutý tak, aby ho neohrožoval zvýšený průtok řeky.

"Po povodních v roce 2010 nám statici zjistili, že lávka není v dobrém stavu, a dali nám termín tři roky na výměnu mostu nebo na vybudování nového. Nejprve jsme loni oslovili firmy a veřejnost seznámili s návrhy. Termín budování se již blíží. Přichází proto první důležitý krok, kdy rada rozhodla o zpracování projektové dokumentace pro územní řízení a pro stavební povolení," řekl dnes ČTK mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal.

Podle náměstka primátora Josefa Kulíška (ODS) musí nová lávka splnit požadované parametry kvůli hrozícím povodním. "Lávka musí být připravena na stoletou vodu plus 50 centimetrů. Půjde o stavbu s dvěma odlehčenými pilíři mimo koryto řeky," řekl novinářům Kulíšek. Má mít snímatelné zábradlí. Podotkl, že Povodí Moravy by preferovalo bezpilířový most. "Ten by byl však minimálně jednou tak drahý a navíc by lana a ukotvení zasahovala daleko ke kurtům," řekl náměstek. Dodal, že projektová dokumentace včetně stavebního povolení by měla být zpracována letos, stavět by se podle peněz mohlo již příští rok.

Lávka U Tenisu je pro místní důležitou spojnicí přes Bečvu. Spojuje jednu část města s rekreační oblastí, kde jsou laguny a park Michalov. "Pro město je důležitá," uvedl mluvčí radnice. Vybudování nové lávky u tenisových kurtů má přerovská koalice ve svém programovém prohlášení.

Už letos na jaře se ale Přerované dočkají nového Tyršova mostu. Do dlouho plánované stavby přes Bečvu se město pustilo v polovině roku 2010. I tento most nahradil lávku, která byla ve špatném stavu. Investice si vyžádá více než 116 milionů korun
Jedna z možných podob Lávky u Tenisu - autorem je firma Stránský, Hustý a partneři (zdroj: Přerov)
Související články:
Zakázku na projekt lávky v Přerově prošetří antimonopolní úřad 21.3.2011

Doplněno Stavbaweb:
Lávka u Tenisu
Radní Přerova již v loňském roce uspořádali soutěž na podobu lávky. Město oslovilo formou výzvy šest projekčních kanceláří. Radnici přišlo dvanáct návrhů na nové přemostění. Návrhy, jak by mohla lávka vypadat naleznete
zde. Postup přerovské radnice při zadávání veřejné zakázky na projekt nové lávky U Tenisu zpochybnila Česká komora architektů, které se nelíbilo, že město oslovilo formou výzvy šest projekčních kanceláří a na investici nejméně za 14 milionů korun nevypsalo architektonickou soutěž. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ale město svým postupem neporušilo zákon. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz