Přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc v Bordeaux

Přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc v Bordeaux

(15. 4. 2019) Vítězný projekt Ceny Miese van der Rohe 2019

   
 
 
 
 

Přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc v Bordeaux

Evropská komise a Nadace Miese van der Rohe ve středu 10. dubna 2019 vyhlásily vítězný projekt Ceny Evropské unie pro současnou architekturu - Cenu Miese van der Rohe 2019 . Vítězem se stala přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc ve francouzském městě Bordeaux. Autory jsou architektonické ateliéry Lacaton & Vassal architectes, Frédéric Druot Architecture a Christophe Hutin Architecture

Přestavba  tří bytových domů s 530 nájemními byty v komplexu Grand Parc v Bordeaux

Cílem přestavby byla poté, co byla zamítnuta demolice, renovace 3 budov sociálního bydlení s 530 byty. Domy byly postaveny na počátku 60. let minulého století. Úkolem přestavby plně obsazených objektů bylo rozšířit prostor bytů, prosvětlit ho a zmodernizovat jejich zařízení.

Autoři: http://www.lacatonvassal.com; Frédéric Druot Architecture; Christophe Hutin Architecture
Anne Lacaton, Jean Philippe Vassal, Frederic Druot, Christophe Hutin
Investor: veřejná společnost AQUITANIS
Místo: Boreaux, Francie
Soutěž: 2011
Realizace: 2014-2017
Plocha:  44 210 m² stávající + 23 500 m² přístavba 
(68 000m2 včetně zimních zahrad)
Cena: 365 (50000€/byt) €/m2
Program: rekonstrukce 530 bytových jednotek a 8 nových bytů
Foto: Philippe Ruault

Projekt na stránkách Ceny najdete ZDE.
Fotografie bytů před přístavbou, z průběhu výstavby i po dokončení najdete na stránkách ateliéru Lacaton & Vassal architectes ZDE.

Cenu pro začínající architekty získalo studio BAST z Toulouse za přístavbu jídelny ke škole pro 61 žáků ve francouzském městečku Montbrun-Bocage.
Projekt na stránkách Ceny najdete ZDE.

Slavnostní předání cen se bude konat v barcelonském Miesově pavilonu v úterý 7. května. 

Celou tiskovou zprávu najdete ZDE

Zdroj: EUmiesaward19       
   

Související články:
Přístavba školní jídelny  16.4.2019
       

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
44.8603506
-0.5783790000000408
Přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc v Bordeaux

Přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc v Bordeaux

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz