Přestavba bývalé hlavní budovy kasáren v Kladně pro fakultu ČVUT

Přestavba bývalé hlavní budovy kasáren v Kladně pro fakultu ČVUT

(24. 10. 2013) (ČTK) - Přestavba bývalé hlavní budovy kasáren Lidice v Kladně bude stát 51 milionů korun. Objekt čeká rekonstrukce a budou k němu přistavěny přednáškové místnosti pro kladenskou fakultu ČVUT. Novinářům to řekl primátor Dan Jiránek (ODS). Rekonstrukce budovy, která dříve sloužila jako ubytovna pro vojáky, by mohla podle primátora začít ještě v zimě a studenti by ji zčásti mohli využívat již od příštího školního roku.

 
 
 
 

Přestavba bývalé hlavní budovy kasáren v Kladně pro fakultu ČVUT

(ČTK) - Přestavba bývalé hlavní budovy kasáren Lidice v Kladně bude stát 51 milionů korun. Objekt čeká rekonstrukce a budou k němu přistavěny přednáškové místnosti pro kladenskou fakultu ČVUT. Novinářům to řekl primátor Dan Jiránek (ODS). Rekonstrukce budovy, která dříve sloužila jako ubytovna pro vojáky, by mohla podle primátora začít ještě v zimě a studenti by ji zčásti mohli využívat již od příštího školního roku.

vizualizace ČVUT
Chystá se tak nejdůležitější část oprav bývalého vojenského areálu, kam se přemístí část bakalářských programů. Měli by tam studovat například zdravotníci nebo fyzioterapeuti z fakulty biomedicínského inženýrství a budovu získá ČVUT. Město podle Jiránka částečně přestavbu staré budovy zaplatí z evropských dotací, novou přístavbu však bude muset financovat pouze ze svého rozpočtu. Přednáškové místnosti by město chtělo také využívat pro pořádání svých akcí.

Radní podle Jiránka v tomto týdnu na svém jednání vybrali vítěze tendru, kterým se stala společnost Metrostav. Podle Jiránka nabídla zhruba o sedm milionů korun nižší částku než druhá společnost v pořadí. Neúspěšní uchazeči ještě mají lhůtu pro případné odvolání proti výsledkům tendru.

Největší česká stavební firma Metrostav je nyní stíhána v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, který je souzen kvůli údajné korupci. "Nejde dát do výběrového řízení, že se ho nemůže zúčastnit firma, která je z něčeho podezřelá. To by hned napadli, že je výběrové řízení netransparentní," uvedl Jiránek.

V kasárnách se plánují také další změny. V objektu bývalého generálního štábu má vzniknout největší vzdělávací středisko pro zubaře v Česku, které tam chce vybudovat společnost bývalého prezidenta České stomatologické komory Jiřího Pekárka. Oprava objektu a jeho vybavení přístroji vyjde na částku mezi 18 a 20 miliony korun. ČVUT chce v kasárnách vybudovat také kampus, což je další investice v řádech desítek milionů korun.

O opravách kladenských kasáren se mluví už mnoho let. Město původně počítalo s tím, že by tam mohla vzniknout univerzita pro zubaře. Nakonec z toho sešlo, protože na to nebyly dotace.

Doplněno Stavbaweb
Projekt připravili studenti architektury.


Související články:
Přestavba kladenských kasáren na vysokoškolský kampus 19.4.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz