Přestavba bývalé Masarykovy školy v Zábřehu na Šumpersku

Přestavba bývalé Masarykovy školy v Zábřehu na Šumpersku

(26. 2. 2014) Projekt „Rozvoj a zkvalitnění výuky na základní umělecké škole Zábřeh“ řeší komplexní rekonstrukci a modernizaci nevyužívaného objektu bývalé základní školy v centru města Zábřeh. Účelem rekonstrukce objektu je vybudování uceleného bezbariérového prostoru a provozu Základní umělecké školy Zábřeh, který pojme všechny obory a oddělení ZUŠ. Autorem projektu přestavby je Ječmen studio / Lukáš Blažek (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Přestavba bývalé Masarykovy školy v Zábřehu na Šumpersku

Projekt „Rozvoj a zkvalitnění výuky na základní umělecké škole Zábřeh“ řeší komplexní rekonstrukci a modernizaci nevyužívaného objektu bývalé základní školy v centru města Zábřeh. Účelem rekonstrukce objektu je vybudování uceleného bezbariérového prostoru a provozu Základní umělecké školy Zábřeh, který pojme všechny obory a oddělení ZUŠ. Autorem projektu přestavby je Ječmen studio / Lukáš Blažek (doplněno Stavbaweb).


Zábřeh začal přestavovat Masarykovu školy za 42 mil.Kč

(ČTK) - Zábřeh na Šumpersku zahájil dlouho plánovanou rozsáhlou přestavbu bývalé Masarykovy školy. Budova bude po rekonstrukci sloužit potřebám základní umělecké školy, kterou navštěvuje zhruba 750 žáků. Dosud se potýkala s nedostatečnými prostorami, děti se musely učit na několika místech. Investice přesáhne 42 milionů korun. Město plánovalo přestavbu řadu let, předloni se mu podařilo na akci získat dotace. ČTK o tom dnes informovali zástupci radnice.

Bývalá Masarykova škola byla v Zábřehu podle starosty Františka Johna postavena v období první republiky jako škola měšťanská. "Ve městě se zvyšujícím se počtem obyvatel fungovaly nakonec čtyři školy. Po úbytku populace nám zbyly školy tři a tahle Masarykova byla před zhruba deseti lety zrušena," řekl ČTK starosta John.

V budově chvíli bylo gymnázium a poté dům dětí a mládeže. V projektu se počítalo s tím, že zde bude sídlit také městská knihovna. Plány však padly a po přepracování projektu získalo město dotaci 15 milionů korun. Původně se počítalo s rekonstrukcí za 60 milionů korun. Výsledná cena 42,3 milionu je téměř o třetinu nižší; městu pomohly i nízké ceny stavebních prací.

Po přestavbě by do budovy měly přesídlit všechny obory a oddělení umělecké školy. Ta má dlouhodobé problémy s prostory a její výuka je po městě roztříštěna. "Jsem rád, že po několika desetiletích snah ředitelů ZUŠ se podařilo vytipovat vhodný objekt a zahájit jeho rekonstrukci pro potřeby základní umělecké školy. Asi málokdo z veřejnosti ví, že snahy o přemístění umělecké školy do vhodnějších prostor mají své počátky již v první polovině 70. let minulého století," řekl ředitel školy Pavel Doubrava. Podotkl, že novým prostorem by se mohly otevřít i nové vzdělávací možnosti.

Zrekonstruovaná budova nabídne 25 učeben pro hudební obor, učebnu pro hudebně teoretické předměty, divadelní zkušebnu, taneční sál a dva ateliéry. Chybět nebude ani koncertní komorní sál, zkušebna pro orchestry a komorní soubory, která bude současně sloužit jako nahrávací studio.

ZUŠ v Zábřehu nabízí dětem vzdělání v oboru hudebním, tanečním, výtvarném a literárně-dramatickém. Nejvíce žáků, více než 500, navštěvuje hudební obor. Výuku zajišťují tři desítky pedagogů.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o projektu naleznete ZDE.
Ječmen studio

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz