Přestavba bývalé Masarykovy školy v Zábřehu na Šumpersku

Přestavba bývalé Masarykovy školy v Zábřehu na Šumpersku

(26. 2. 2014) Projekt „Rozvoj a zkvalitnění výuky na základní umělecké škole Zábřeh“ řeší komplexní rekonstrukci a modernizaci nevyužívaného objektu bývalé základní školy v centru města Zábřeh. Účelem rekonstrukce objektu je vybudování uceleného bezbariérového prostoru a provozu Základní umělecké školy Zábřeh, který pojme všechny obory a oddělení ZUŠ. Autorem projektu přestavby je Ječmen studio / Lukáš Blažek (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Přestavba bývalé Masarykovy školy v Zábřehu na Šumpersku

Projekt „Rozvoj a zkvalitnění výuky na základní umělecké škole Zábřeh“ řeší komplexní rekonstrukci a modernizaci nevyužívaného objektu bývalé základní školy v centru města Zábřeh. Účelem rekonstrukce objektu je vybudování uceleného bezbariérového prostoru a provozu Základní umělecké školy Zábřeh, který pojme všechny obory a oddělení ZUŠ. Autorem projektu přestavby je Ječmen studio / Lukáš Blažek (doplněno Stavbaweb).


Zábřeh začal přestavovat Masarykovu školy za 42 mil.Kč

(ČTK) - Zábřeh na Šumpersku zahájil dlouho plánovanou rozsáhlou přestavbu bývalé Masarykovy školy. Budova bude po rekonstrukci sloužit potřebám základní umělecké školy, kterou navštěvuje zhruba 750 žáků. Dosud se potýkala s nedostatečnými prostorami, děti se musely učit na několika místech. Investice přesáhne 42 milionů korun. Město plánovalo přestavbu řadu let, předloni se mu podařilo na akci získat dotace. ČTK o tom dnes informovali zástupci radnice.

Bývalá Masarykova škola byla v Zábřehu podle starosty Františka Johna postavena v období první republiky jako škola měšťanská. "Ve městě se zvyšujícím se počtem obyvatel fungovaly nakonec čtyři školy. Po úbytku populace nám zbyly školy tři a tahle Masarykova byla před zhruba deseti lety zrušena," řekl ČTK starosta John.

V budově chvíli bylo gymnázium a poté dům dětí a mládeže. V projektu se počítalo s tím, že zde bude sídlit také městská knihovna. Plány však padly a po přepracování projektu získalo město dotaci 15 milionů korun. Původně se počítalo s rekonstrukcí za 60 milionů korun. Výsledná cena 42,3 milionu je téměř o třetinu nižší; městu pomohly i nízké ceny stavebních prací.

Po přestavbě by do budovy měly přesídlit všechny obory a oddělení umělecké školy. Ta má dlouhodobé problémy s prostory a její výuka je po městě roztříštěna. "Jsem rád, že po několika desetiletích snah ředitelů ZUŠ se podařilo vytipovat vhodný objekt a zahájit jeho rekonstrukci pro potřeby základní umělecké školy. Asi málokdo z veřejnosti ví, že snahy o přemístění umělecké školy do vhodnějších prostor mají své počátky již v první polovině 70. let minulého století," řekl ředitel školy Pavel Doubrava. Podotkl, že novým prostorem by se mohly otevřít i nové vzdělávací možnosti.

Zrekonstruovaná budova nabídne 25 učeben pro hudební obor, učebnu pro hudebně teoretické předměty, divadelní zkušebnu, taneční sál a dva ateliéry. Chybět nebude ani koncertní komorní sál, zkušebna pro orchestry a komorní soubory, která bude současně sloužit jako nahrávací studio.

ZUŠ v Zábřehu nabízí dětem vzdělání v oboru hudebním, tanečním, výtvarném a literárně-dramatickém. Nejvíce žáků, více než 500, navštěvuje hudební obor. Výuku zajišťují tři desítky pedagogů.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o projektu naleznete ZDE.
Ječmen studio

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz