Přestavba domu pod Kraví Horou

Přestavba domu pod Kraví Horou

Brno

(11. 4. 2018) Urban Čelikovský Architekti

   
 
 
 
 

Přestavba domu pod Kraví Horou

Do hmoty nově navrženého domu byl zapojen zaoblený balkon původního objektu – zrcadlovým zopakováním této křivky dostala stavba nový charakter. Podkroví je přestavěno na exkluzivní obytný prostor s kuchyní a terasou, která je umístěna v severovýchodní části, kde nejlépe profituje z výhledů a současně je chráněna proti přehřívání v letních měsících. Po nově zbudovaném schodišti se schází do patra s ložnicemi a zázemím.
Nástupní podlaží se spodním bytem a podzemní podlaží se sklepy a garáží ctí původní založení objektu; dispoziční zásahy tu byly menší. Garáž je pro nedostatečnou hloubku předsazena konstrukcí z vodonepropustného betonu, s kuchyní v nejvyšším patře ji propojuje potravinový výtah.
Použili jsme vytříbené a vzájemně nekontrastní materiály: štuková omítka, eloxovaná dřevohliníková okna, terrazzo, žula, pohledový beton a copilit, ve snaze vytvořit objekt schopný harmonického zapojení do historického rámce okolních staveb.

Autorská zpráva
Stavba byla zařazena mezi nominace České ceny za architekturu 2017


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz