Přestavba Horního nádraží v Karlových Varech má začít v březnu

Přestavba Horního nádraží v Karlových Varech má začít v březnu

(23. 2. 2015) (ČTK) - Dlouho očekávaná rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech má začít v už březnu. Stavbu nové budovy, která má nahradit zchátralý objekt, připravuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). V současnosti dokončuje tendr na zhotovitele, sdělil ČTK mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

 
 
 
 

Přestavba Horního nádraží v Karlových Varech má začít v březnu

(ČTK) - Dlouho očekávaná rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech má začít v už březnu. Stavbu nové budovy, která má nahradit zchátralý objekt, připravuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). V současnosti dokončuje tendr na zhotovitele, sdělil ČTK mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

Vizualizace  - Autorem projektu nového Horního nádraží je architekt Petr Franta
Nová budova podle návrhu architekta Petra Franty by měla vzniknout do konce letošního roku, do poloviny roku 2017 by pak měla být hotova i staniční část projektu.

"K zemi půjde po polovinách celá stará budova. Nejdříve půjde dolů polovina objektu a do druhé budou sestěhováni všichni zaměstnanci. Pak vybudujeme novou budovu, přestěhujeme zaměstnance a dobouráme zbytek," uvedl Ptačinský.

"Výměnou za provozní komplikace a omezení během stavby se dočkají cestující zcela nových prostor s odpovídajícím komfortem," dodal.

Současná budova nádraží byla postavena jako provizorium po druhé světové válce. Karlovarské nádraží totiž na sklonku války těžce zasáhlo bombardování. Prostory nádraží byly postupně omezeny jen na nejnutnější vybavení, část budovy je v havarijním stavu a rozhodně neodpovídá vstupu do světoznámého lázeňského města.

Nová budova s proskleným středem zakryje celý svah pod nádražím. Město je pak připraveno upravit i okolní prostranství. Kolik bude stavba nového nádraží stát, bude jasné až po výběru dodavatele.

V nové budově budou podle Ptačinského pouze drobné provozovny, jako trafika, rychlé občerstvení a podobně, a prostory pro prodej jízdenek dopravců. Zbytek budou provozní prostory SŽDC.Více informací o projektu najdete na stránkách autorů zde.

Související články:

 

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz