Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně

Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně

Kounicova 1007/2a, 602 00 Brno

(11. 11. 2015) Parkovací dům se částečně změní v administrativní objekt.

   
 
 
 
 

Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně

(ČTK) - Z prvního parkovacího domu v Brně na rohu Moravského náměstí a Kounicovy už stavbaři zbourali horní patro a v částečné demolici pokračují. Ta má skončit v listopadu a do konce října příštího roku mají místo odstraněné části budovy vzniknout kanceláře, řekl ČTK ředitel pro správu nemovitostí společnosti Imos facility Radovan Majnuš. Parkování zůstane jen v podzemí a sedmi nadzemních podlažích, pro vlastníka Imos facility se samotné parkování nevyplatilo. V okolí centra Brna přitom vzniklo několik parkovacích domů a staví se další.

Nyní v Rozmarýnu parkovat nejde, po skončení demolice se znovu otevřou podzemní patra a pět nadzemních pater. Majitel se rozhodl proto, že se nedařilo naplnit kapacitu, a od kanceláří si slibuje vyšší zisk. "V prosinci postupně zveřejníme, jak budou kanceláře vypadat. Zatím jsme ve fázi prvních jednání s případnými zájemci," řekl Majnuš.

Část objektu s kancelářemi bude stejně vysoká jako byl parkovací dům. Horní patro chce investor navíc schovat dovnitř budovy a obklopit je terasou. "V budově vzniknou nové výtahy a nový vchod, aby byl oddělený provoz administrativní části od parkovací, vzájemně však budou tyto části propojené. Do přízemí se vrátí kavárna a obchody," uvedl Majnuš.

Paradoxní je situace v tom, že Rozmarýn byl prvním parkovacím domem, který měl zhruba před deseti lety přispět k postupnému úbytku parkujících aut v ulicích centra Brna. V ulicích v okolí historického centra však lze stále parkovat většinou zadarmo, řidiči proto placená stání tolik nevyužívají. Obvyklou cenou je v Brně 30 korun za hodinu, Rozmarýn účtoval 25 korun.

Za poslední léta se v Brně otevřely podzemní garáže u Janáčkova divadla, město postavilo dům v Kopečné ulici a staví garáže v Besední a Panenské ulici, což je v součtu kapacita mnoha set míst. Úředníci společně s politiky již několik let chystají plán udržitelné mobility, jehož součástí je i rezidenční parkování v širším centru a omezení parkovacích míst na povrchu. Prvním reálným krokem je zatím zpoplatnění parkování v ulicích centra pro nerezidenty až do 22:00 místo současných 18:00. Jinak se situace z posledních let v ničem nezměnila.
zdroj foto: Parkovací dům rozmarýn

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
49.1997880
16.6051828
Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně

Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně
Kounicova 1007/2a
602 00 Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

5. 12. 2015 18:17:04. Re: Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně. jitka.pozarova@gmail.com

 
 
 
 

5. 12. 2015 18:17:04. Re: Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně. jitka.pozarova@gmail.com

  Kdo financuje přestavbu? Doufám,že MMB nepřispívá.Jedině záchytná parkoviště!

15. 3. 2016 16:05:13. Re: Přestavba parkovacího domu Rozmarýn v Brně. Rob

  no tak to bylo jasny co s tim majitel planuje od pocatku. Nesmyslne malé najezdove plochy na jednotliva podlazi, mini parkovaci stani. Toto byl důvod ze nenaplnil kapacitu. Klidne bych si dovolil se domnívat, zue majitel nekde pumpnul puvodne dotaci na parkovani, to musel dodrzet cca 5 let a ted supky dupky udelat kancle v centru města. jevi se mi to jako vyčůranost nejvyššího kalibru..

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz