Přestavba rodinného domu v Hlubočepích

Přestavba rodinného domu v Hlubočepích

(10. 5. 2022) R.U.A.

RUA

   
 
 
 
 

Přestavba rodinného domu v Hlubočepích

Bâton de perroquet – tak říkají Francouzi domu s jednotlivými místnosti nad sebou. A takovou stavbou je dům v Hlubočepích, který je umístěn na frekventované křižovatce u vstupu do Prokopského údolí.

Klient koupil nehotový rodinný dům, trojboký hranol s jedním podzemním a dvěma nadzemními podlažími, podkrovím, venkovním schodištěm, zastavěnou plochou 35 m2 a nádvořím 50 m2. Obytný prostor byl  umístěn do nové nástavby - nejvyššího patra s výhledem na pražský "semmering". Fasáda byla proříznuta horizontálním oknem zakončeným směrem dolů „výkladcem“ s předsazeným velkým truhlíkem v místě nejkrásnějšího výhledu, směrem nahoru překlopením do střešního okna nad jídelním stolem, místem pro setkávání rodiny.

Bylo také přistoupeno k propojení pater přidaným schodištěm podél sousedova štítu; prostor schodiště oživila průsvitná fasáda a také knihovna, díky nimž se schodiště částečně stalo další obytnou místnosti. Pod dvorkem došlo k obnovení starého klenutého sklepu.

Autorská zpráva, redakční úpravy
Fotografie: Jan Šilar

Autor: Hana Seho; spoluautor Petr Ulrich
Ateliér: R.U.A.
Místo: Praha
Projekt: 2013-2015
Rok: 2016 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz