Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni

Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni

(17. 10. 2019) Autorem projektu je společnost ARCHDYNAMIC

   
 
 
 
 

Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni

Město Plzeň nechá kompletně přestavět a zrevitalizovat městský sportovní areál Prokopávka. Stavba potrvá 20 měsíců a vyjde na 183 milionů korun bez DPH. Zahrne rozsáhlou rekonstrukci tří navzájem propojených budov ubytovny a tělocviční haly a nástavbu dvou podlaží s plochou střechou. V areálu vzniknou moderní restaurace, recepce i pokoje ubytovny, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost a další. Nebude chybět nová in-linová dráha, nová malá tělocvična, parkoviště, fotbalové hřiště a podobně. Zhotovitelem stavby je Metrostav a. s. 

„Jsem rád, že se z Prokopávky stane skutečně moderní sportovně-relaxační areál. Tímto krokem splníme přání mnoha Plzeňanů, zejména občanů z Lochotína a Bolevce, kteří po rekonstrukci tohoto komplexu volali už dlouho,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Provozovatelem sportovního areálu Prokopávka je od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň, projekt má na starost Odbor správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

Podle prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého bude proměna areálu a budov v něm komplexní. „V ubytovně A zrekonstruujeme všechna tři podlaží. V prvním zrevitalizujeme restaurační zařízení včetně zázemí restaurace, bude tam recepce, kancelář a technické zázemí. Ve druhém budou pokoje, každý s vlastním sociálním zázemím a dále prostory pro wellness a masáže. Ve třetím budou pouze pokoje s vlastním sociálním zázemím. Druhé a třetí podlaží bude vybaveno společnou kuchyňkou a sklady prádla. Budova dostane výtah,“ přiblížil Roman Zarzycký.

Ubytovna B vznikne na místě ubourané tribuny a bude nastavena do úrovně třetího podlaží. V prvním podlaží návštěvníci najdou převážně šatny s umývárnami. „Dále tam budou sklady správce sportoviště, sklady pro tělocvičnu, recepce pro zázemí sportoviště, šatny trenéra, šatny a sprchy rozhodčích. Ve druhém podlaží vzniknou tři kanceláře pro sportoviště, technická místnost vzduchotechniky, byt správce, šatny s umývárnami pro sportoviště, společenská místnost a VIP box s průhledem na velké fotbalové hřiště a průhledem do tělocvičny. Ve třetím podlaží budou umístěny jen pokoje ubytovny s vlastním sociálním zázemím,“ doplnil Roman Zarzycký.

Budova tělocvičny získá nový plášť. Fotbalové hřiště s hrací plochou 70 x 105 metrů doplní čtyři střídačky, světelná tabule zobrazující skóre a fotbalové branky. „Součástí projektu je také parkoviště pro 59 osobních automobilů včetně sedmi míst pro osoby s omezenou schopností pohybu a jednoho parkovacího stání pro autobus. Počítá se s úpravou povrchu příjezdové komunikace, vznikne také nová malá jednopodlažní tělocvična o zastavěné ploše 471 metrů čtverečních a čtyři metry široká in-linová dráha o délce 302 metrů. Zbudována bude také přístupová ocelová rampa pro pěší v délce 122 metrů,“ uvedla Karolina Fric, vedoucí magistrátního oddělení sportovišť. Upraveno bude i okolí areálu, jeho oplocení i technická infrastruktura. Napojení objektu na dopravní infrastrukturu se nezmění, pro příjezd do areálu využije město hlavní vjezdovou bránu z ulice K Prokopávce a stávající asfaltovou komunikaci.

„Naším cílem je zařadit Sportovní areál Prokopávka mezi další významné sportoviště na území města Plzně a Plzeňského kraje. Areál bude nabízet komplexní nabídku sportovního využití pro občany města Plzně a sportovní organizace. Věříme, že cestu k nám si najdou i jednotlivé sportovní svazy ČR za účelem pořádání soustředění a reprezentačních srazů,“ řekl za provozovatele TJ Lokomotiva Plzeň její předseda Pavel Froněk.

Připravena je i druhá etapa přestavby za zhruba 80 milionů korun. Ta zahrnuje výstavbu nové dvoupodlažní budovy letní restaurace, víceúčelového hřiště s umělým polyuretanovým povrchem o rozměru 45 x 25 metrů, nového víceúčelového hřiště obsahující čtyři hrací plochy s pískovým povrchem pro beach volejbal včetně nafukovací haly, dětského hřiště, včetně vybavení herními prvky, dvou antukových kurtů pro tenis a hřiště pro nohejbal, pískového hřiště pro plážovou kopanou, dřevěné vyhlídkové věže. Dále budou provedeny dokončovací sadové úpravy a dobudovány nové zpevněné plochy pro pěší kolem hřišť.

tisková zpráva

Související články:
Revitalizace sportovního areálu Prokopávka  11.3.2019Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 10. 2019 14:20:58. Re: Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni. Plzeň

  No to je hnus !!!

18. 10. 2019 09:09:14. Re: Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni. BlueBoss

  No tak to je veliká nádhera! Navrhoval to někdo z těch potentátů zmíněných v článku, nebo autor nechtěl uvést jméno z přehnané skromnosti?

20. 10. 2019 16:09:45. Re: Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni. Igor

  Bez kvality, bez soutěže, ... nestojí to málo peněz, tak aspoň ať to stojí za houby.

22. 10. 2019 01:39:44. Re: Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni. Generál

  no to je teda sračka kdo to projektoval?

23. 10. 2019 10:01:13. Re: Přestavba sportovního areálu Prokopávka v Plzni. Redakce

  Doplnili jsme jméno autora projektu

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz