Peter Zumthor: domy k pronájmu

Peter Zumthor: domy k pronájmu

(28. 1. 2013) Od prosince 2012 si lze pronajmout jeden z domů, které Peter Zumthor postavil ve vesnici Leis poblíž města Vals.

 
 
 
 

Peter Zumthor: domy k pronájmu

Od prosince 2012 si lze pronajmout jeden z domů, které Peter Zumthor postavil ve vesnici Leis poblíž města Vals.„Annalisa vždycky snila o bydlení v dřevěném domě. Když o tom povídala, vynořila se mi představa malého domku v horách.“  Historie domů Petera Zumthora ve vesničce Leis, která patří do obce Vals, má takto soukromý počátek. Od prosince však si lze jednu z nich pronajmout. Manželé Zumthorovi vystavěli dva dřevěné domky v roce 2009. Nacházejí se v nadmořské výšce 1500 m a říká se jim horní a dolní dům (Oberhus a Unterhus). Dolní nyní slouží jako pronajímatelná prázdninová chata. Soubor doplní třetí dům (Türmlihus), který bude dokončen na podzim 2013.


„Bylo jasné, že popisovala velmi osobní pocit bezpečí. Mluvila o vůni borovicových polen, praskání ohně v krbu, o specifickém teplu dřeva? Už přesně nevím, ale zůstal ve mně dojem, že dům, jaký popisovala, měl tu zvláštní auru, jakou mají jen domy z masivu.“
Proto jsou všechny tři Zumthorovy domky z masivního dřeva; uvnitř i zvenčí voní dřevem. Velká panoramatická okna nabízejí výhled na krajinu. Ve třech podlažích dolního domu (Unterhus) je místo pro pět osob, až bude hotov třetí (Türmlihus), pohodlně postačí pro další čtyři osoby. Sotva však bude možné si u Zumthorových dopřát něco víc než kratičkou dovolenou, zejména v dolním domě (Unterhus), neboť v závislosti na sezóně nájem za jeden týden činí od 3500 do 4800 švýcarských franků.
foto: Ralph Feiner
zumthorferienhaeuser.ch
 
 
letní foto: Lidmila Burianová (červenec 2011)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz