PETROF GALLERY

PETROF GALLERY

(6. 8. 2018) Akustické desky Knauf Cleaneo – souznění hudby, stavby i materiálů v PETROF GALLERY

   
 
 
 
 

PETROF GALLERY

Rodinná firma Petrof je v současné době největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Svůj první klavír postavil Antonín Petrof v roce 1864 a od té doby továrna v Hradci Králové vyprodukovala více než 630 tisíc nástrojů Petrof a řadu dalších v rámci Petrof Brand Familly. V současnosti je cílem společnosti PETROF, vedle výroby a prodeje hudebních nástrojů, také rozvoj kultury a podpora hudebního vzdělávání. Proto vznikl projekt, který má podpořit kulturní dědictví a vyzvednout hodnoty slavné české rodiny PETROF. Jedná se o moderní obchodní a kulturní centrum PETROF Gallery, které bylo koncem roku 2017 slavnostně otevřeno přímo v areálu továrny v Hradci Králové.

Rekonstrukcí již nepoužívané výrobní haly vznikla na celkové ploše 1 600 m2 nejen prodejna hudebních nástrojů a showroom pro zákazníky, ale i prodejní galerie se stylovou kavárnou pro výstavy a prodej předmětů z oblasti výtvarného umění, fotografie, moderního umění apod. Nové prostory přinášejí řadu skvělých uživatelských možností. Hala, která pojme až na 500 diváků, může sloužit jako multifunkční prostor pro koncerty, přednášky, studiové nahrávky a hudební produkce. Moderní prostředí podpořené industriálním vzhledem původní výrobní haly navíc dává vyniknout vzhledu a dekoru vystavených nástrojů. Showroom PETROF je s plochou 800 m2 největší ve střední Evropě. Jeho interiér je navržen tak, aby soustředil veškerou pozornost zákazníka na vystavované nástroje a zároveň vyhověl vysokým nárokům na dobrou akustiku prostoru.

Strop jako umělecké dílo s deskami Knauf Cleaneo
Speciální sádrokartonové děrované akustické desky Knauf Cleaneo Akustik podstatně zlepšují prostorovou akustiku místností. Přínosem je i efekt vylepšení kvality vzduchu uvnitř objektu, protože obsahují speciální sádru s příměsí Zeolith (přírodní hlinitokřemičitan vulkanického původu), který rozkládá případné škodlivé látky katalyticky na vodu a oxid uhličitý. Podhled tak není pouze výrazným estetickým prvkem, ale zajišťuje také akustickou pohodu a výrazně přispívá k vylepšení ovzduší v interiéru budov.

Desky jsou nabízeny s různým typem děrování, v případě Petrof Gallery byly použity desky Knauf Cleaneo Akustik s rozptýleným děrováním (12/20/35) v podhledech stylové kavárny, na chodbách a zázemí objektu. Jednalo se o podhled zavěšený na profilech CD+UD s tloušťkou desky 12,5 mm se spodní dvojitou vrstvou. Celková plocha těchto podhledů činila cca 200 m2. Kromě podhledů s Cleaneo deskami byly v rámci stavby realizovány také sádrokartonové příčky o tloušťce 150 mm s profily CW+UW 75 (3 x A 12,5 mm TI 60 mm), které oddělují koncertní sál od kavárny. Dále jsou zde konstrukce předsazených stěn W 626-I s profily CW+UW 50 s deskami 2 x H2 12,5 mm bez TI EI 15. Další sádrokartonové konstrukce posloužily k opláštění světlíků s použitím protipožární desky Knauf RED Piano a samozřejmě k obkladům vzduchotechniky, vody, topení a dalších instalací. Suchá výstavba trvala tři měsíce a stejně jako firma věří v kvalitu svých výrobků, vsadila při stavbě na kvalitu a šikovnost českých dodavatelů. Jedním z nich byla také firma Montáž suchých staveb Ladislav Matějů z Náchoda, jež v rámci stavby Petrof Gallery realizovala suchou výstavbu a která dlouhodobě staví na spolupráci s firmou Knauf.
Ivan Sklenář, foto Jaroslav Appeltauer


Petrof Gallery Hradec Králové
Investor: Petrof, s. r. o.
Generální dodavatel: Stating, s. r. o.
Zpracovatel materiálů Knauf: Montáž suchých staveb Ladislav Matějů
Dodavatel materiálů Knauf: Stavebniny Náchod, Zdeněk Kozák, s. r. o.
Použité materiály Knauf: Knauf Cleaneo Akustik, Knauf Red Piano, Knauf White, Knauf Green
Délka stavby: 2017

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2018, str. 102-103

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu je společnost ADONIS projekt

Související články:
Obchodní a kulturní centrum Petrof Gallery  4.12.2017
PETROF Gallery  9.6.2017

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz