Pierre Marsan: Střední škola v Soule, Francie

Pierre Marsan: Střední škola v Soule, Francie

(10. 10. 2011) Novostavba lycea v jihozápadní Francii.

 
 
 
 

Pierre Marsan: Střední škola v Soule, Francie

Novostavba lycea v jihozápadní Francii.Místo: La Soule, France
Architekt:
Pierre Marsan
Projekt: 2010
Foto: Anne Leroy


Studentský dům interpretuje svým způsobem některé prvky kulturního dědictví regionu Soule. Například se inspiruje tvarem stanic pastevců nebo také zvláštní geometrií kupole kostela nemocnice sv. Blažeje (St Blaise), který stojí nedaleko. Z pastorální scenérie jsme převzali organizaci do dvou plánů, jednoho tvarujícího vertikálně pozadí, druhého horizontálního čtverce. Výsledkem je směrová prostorová orientace určující objem, jenž má být postaven. Prvek rotace, který jsme aplikovali na původní objem, jsme převzali z kupole: pastorální scéna utvoří nový objem  postupnou rotací: studentský dům.

Program studentského domova je jednoduchý: Velká místnost pro aktivity všeho druhu, dvě další místnosti pro studentské činnosti a přidané místnosti. Všechno jsme mohli zahrnout do čtverce vkládáním místností okolo hlavního prostoru. Místnosti lze také popsat jako rozbití multifunkčního prostoru a modulaci přístaveb na způsob kompozic Chilidových soch. Konečně můžeme kontextualizovat projekt tak, že použijeme geometrickou matrici pro určení místností.

Pozemek školy strukturují tři hlavní budovy: lineární budova jídelny postavená podélně se svahem; budova pracoven postavená kolmo na svah a zanořená částečně do země; budova pro parkování kol a motorek, umístěná izolovaně v horní části pozemku. Prostor mezi těmito třemi budovami má trojúhelníkový tvar jako zahrada s řádky zeleniny. V základně trojúhelníku je prostor otevřen - hranu tvoří zelená střecha pracoven. Studentský dům sestává ze dvou prefabrikovaných budov a je umístěn na jednu z odvěsen trojúhelníka pod parkovací budovou. 

 


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.