Pietro Carlo Pellegrini Architetto: Muro della Memoria

Pietro Carlo Pellegrini Architetto: Muro della Memoria

(7. 3. 2013) Pietro Carlo Pellegrini Architetto je autorem návrhu Zdi paměti v kláštěře S.Gemma Galgani v italské Lucce.

 
 
 
 

Pietro Carlo Pellegrini Architetto: Muro della Memoria

Pietro Carlo Pellegrini Architetto je autorem návrhu Zdi paměti v kláštěře S.Gemma Galgani v italské Lucce.Místo: klášer Santa Gemma Galgani, Lucca, Itálie
Architekt: Pietro Carlo Pellegrini Architetto
Foto: Mario Ciampi

Autorská zpráva:
Tak neobvyklé téma projektu architekta přitahuje a fascinuje jak s ohledem na respekt vůči klientovi, tak pro symbolickou hodnotu, jakou představuje architektura tohoto žánru.

Zeď paměti vznikla na přání jeptišek ze S. Gemma, které chtěly mít místo, kde by mohly vzpomínat na zesnulé sestry a modlit se za ně. Měla to být cesta, kterou v návrhu zajišťuje a reprezentuje tektonika stěny.

Zeď z bílého travertinu Rapolano je pojata jako "mušle racionalista". Zavíjí se od vstupu až na konec cesty, v půdorysu i v pohledu značí symbol paměti, přičemž vertikalita kamene znamená kontrast mezi minulostí a přítomností.

Kontrast se uzavírá ve čtvercovém prostoru na konci cesty, v "Sancta Sanctorum" s cypřišem uprostřed. Strom má dokonalé proporce a ční k nebi na cestě modlitby.

Samo místo, kde zeď stojí, už má genia loci. Ten představuje život kláštera S. Gemma se zeleninovou zahradou, kde sestry obdělávají zem a sklízejí, co zasely, a s klauzurou, kde se sestry procházejí, kde čtou a modlí se. Projekt je formou pocty jeptiškám, které v se klidně a radostně rozhodly zasvětit svůj život ostatním s křetanskou oddaností.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 7. 2022 15:23:23. Legální a důvěryhodné půjčky. Roller

 
 
 
 

18. 7. 2022 15:23:23. Legální a důvěryhodné půjčky. Roller

  Legální a důvěryhodné půjčky

hledáte finanční pomoc za rozumných podmínek a potřebujete mít prostředky na svém bankovním účtu do 24 hodin? Jste zaměstnáni nebo podnikáte, ale vaše banka vaši žádost zamítla? Máte nepříjemný záznam v registru dluhů, kterého se jen tak nezbavíte? V každém případě vám mohu s vaším příjmem půjčit, kolik budete chtít. Požádejte nezávazně o posouzení a získejte skvělé nebankovní finance s výhodnými podmínkami. Napište mi e-mail: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz