Písek plánuje stavbu parkovacího domu za cca 100 mil. Kč

Písek plánuje stavbu parkovacího domu za cca 100 mil. Kč

(11. 2. 2015) "V nejbližší době vypíšeme na projekt architektonickou soutěž. Momentálně také provádíme studii, která by nám jasně měla říci, kolik parkovacích míst potřebujeme," uvedl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09). Dodal, že výsledky zpracování studie bude městský úřad znát koncem března.

 
 
 
 

Písek plánuje stavbu parkovacího domu za cca 100 mil. Kč

"V nejbližší době vypíšeme na projekt architektonickou soutěž. Momentálně také provádíme studii, která by nám jasně měla říci, kolik parkovacích míst potřebujeme," uvedl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09). Dodal, že výsledky zpracování studie bude městský úřad znát koncem března.


(ČTK) -
Písek plánuje výstavbu parkovacího domu v blízkosti centra města. Objekt by měl vzniknout na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy a odhadované náklady se pohybují kolem 100 milionů korun. Město si nechá vypracovat studii, kolik parkovacích míst v centru chybí a podle toho by přizpůsobilo kapacitu domu. ČTK to řekl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

Knot uvedl, že nedostatek parkovacích míst trápí Písek delší dobu. "To se týká hlavně centra města. Ale také na dvou větších sídlištích Portyč a Jih by jistě obyvatelé navýšení parkovacích míst přivítali," uvedl.

Lokalita na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy se nachází pár minut chůzí od samotného centra. Pozemek patřil poště, která sídlí naproti, ale městu se jej podařilo loni vyměnit. "V Písku žádný parkovací dům není a tohle nám připadá jako ideální místo, kde by měl vzniknout," řekl Knot.

Město o pozemky na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy o rozloze téměř 5000 metrů čtverečních usilovalo osm let. V roce 2009 jej chtělo odkoupit, když odhadní cena činila přes 17 milionů korun. Česká pošta však přistoupila jen na směnu s tím, že město jí jako kompenzaci ještě muselo doplatit zhruba šest milionů korun.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz