Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Otmarova 30/22, Třebíč

(18. 5. 2020) Atelier Tišnovka

   
 
 
 
 

Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Lokalita: Svah mezi Máchovými sady a východní městskou zástavbou, část Jejkov.
Zadání: Rozšíření prostor gymnázia o specializované učebny, laboratoře a kabinety – biologie, chemie, fyzika, matematika, počítače a jazyky.
Architektura: Přístavba je intervencí do areálu školy, který se nalézá v budovách bývalého kapucínského kláštera. Nová budova nahradila jednopodlažní provizorní křídlo dílen z období totality. Na jižní straně sleduje směr budov kvadratury, na severní straně vytváří vnitřní nádvoří pro relaxaci a oddych studentů s návazností na venkovní učebnu. Dvoutraktové dispoziční schéma otvírá v 1. NP prosklené respirium do nádvoří, ve 2. NP je chodba orientována do otevřené terasy. Učebny, laboratoře a kabinety jsou řazeny dle požadavků školy. Architektura je artikulována jako jednoduchý navazující archetypální tvar se soudobým výrazem a detaily.
Konstrukce a technologie: Konstrukce využívá kombinovaný systém nosných keramických stěn, železobetonových sloupů a stropů.
Materiály: Vápenná omítka, cembritové šablony, vymývané teraco, hliníková okna, šedě lakovaná ocel. Kamenné zídky jsou ze skládané rosické ruly. V interiérech je použito světlé broušené teraco a dubové parkety. Dveře, průhledy do učeben a vestavěný nábytek jsou z javorového dřeva.
Autorská zpráva

Foto: BoysPlayNice


Investor: Biskupství brněnské
Autoři: Miloš Klement, Petr Todorov; spolupráce Eva Kovářová, statika Václav Přikryl
Generální dodavatel: VW Wachal a. s.
Dodavatelé: Zámečnictví Nejez spol. s r. o., Truhlářství Brtník
Zastavěná plocha: 598 m2
Obestavěný prostor: 5572 m3
Náklady: cca 50 mil. Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz