Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Otmarova 30/22, Třebíč

(18. 5. 2020) Atelier Tišnovka

   
 
 
 
 

Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Lokalita: Svah mezi Máchovými sady a východní městskou zástavbou, část Jejkov.
Zadání: Rozšíření prostor gymnázia o specializované učebny, laboratoře a kabinety – biologie, chemie, fyzika, matematika, počítače a jazyky.
Architektura: Přístavba je intervencí do areálu školy, který se nalézá v budovách bývalého kapucínského kláštera. Nová budova nahradila jednopodlažní provizorní křídlo dílen z období totality. Na jižní straně sleduje směr budov kvadratury, na severní straně vytváří vnitřní nádvoří pro relaxaci a oddych studentů s návazností na venkovní učebnu. Dvoutraktové dispoziční schéma otvírá v 1. NP prosklené respirium do nádvoří, ve 2. NP je chodba orientována do otevřené terasy. Učebny, laboratoře a kabinety jsou řazeny dle požadavků školy. Architektura je artikulována jako jednoduchý navazující archetypální tvar se soudobým výrazem a detaily.
Konstrukce a technologie: Konstrukce využívá kombinovaný systém nosných keramických stěn, železobetonových sloupů a stropů.
Materiály: Vápenná omítka, cembritové šablony, vymývané teraco, hliníková okna, šedě lakovaná ocel. Kamenné zídky jsou ze skládané rosické ruly. V interiérech je použito světlé broušené teraco a dubové parkety. Dveře, průhledy do učeben a vestavěný nábytek jsou z javorového dřeva.
Autorská zpráva

Foto: BoysPlayNice


Investor: Biskupství brněnské
Autoři: Miloš Klement, Petr Todorov; spolupráce Eva Kovářová, statika Václav Přikryl
Generální dodavatel: VW Wachal a. s.
Dodavatelé: Zámečnictví Nejez spol. s r. o., Truhlářství Brtník
Zastavěná plocha: 598 m2
Obestavěný prostor: 5572 m3
Náklady: cca 50 mil. Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz