Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Otmarova 30/22, Třebíč

(18. 5. 2020) Atelier Tišnovka

   
 
 
 
 

Přístavba Katolického gymnázia v Třebíči

Lokalita: Svah mezi Máchovými sady a východní městskou zástavbou, část Jejkov.
Zadání: Rozšíření prostor gymnázia o specializované učebny, laboratoře a kabinety – biologie, chemie, fyzika, matematika, počítače a jazyky.
Architektura: Přístavba je intervencí do areálu školy, který se nalézá v budovách bývalého kapucínského kláštera. Nová budova nahradila jednopodlažní provizorní křídlo dílen z období totality. Na jižní straně sleduje směr budov kvadratury, na severní straně vytváří vnitřní nádvoří pro relaxaci a oddych studentů s návazností na venkovní učebnu. Dvoutraktové dispoziční schéma otvírá v 1. NP prosklené respirium do nádvoří, ve 2. NP je chodba orientována do otevřené terasy. Učebny, laboratoře a kabinety jsou řazeny dle požadavků školy. Architektura je artikulována jako jednoduchý navazující archetypální tvar se soudobým výrazem a detaily.
Konstrukce a technologie: Konstrukce využívá kombinovaný systém nosných keramických stěn, železobetonových sloupů a stropů.
Materiály: Vápenná omítka, cembritové šablony, vymývané teraco, hliníková okna, šedě lakovaná ocel. Kamenné zídky jsou ze skládané rosické ruly. V interiérech je použito světlé broušené teraco a dubové parkety. Dveře, průhledy do učeben a vestavěný nábytek jsou z javorového dřeva.
Autorská zpráva

Foto: BoysPlayNice


Investor: Biskupství brněnské
Autoři: Miloš Klement, Petr Todorov; spolupráce Eva Kovářová, statika Václav Přikryl
Generální dodavatel: VW Wachal a. s.
Dodavatelé: Zámečnictví Nejez spol. s r. o., Truhlářství Brtník
Zastavěná plocha: 598 m2
Obestavěný prostor: 5572 m3
Náklady: cca 50 mil. Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz