Přístavba objektu u střední školy

Přístavba objektu u střední školy

Vsetín

(23. 8. 2018) chaarchitekti

   
 
 
 
 

Přístavba objektu u střední školy

Stavba ukončuje areál soukromé střední školy. Spolu s hlavní šestipodlažní budovou přístavby bylo součástí projektu a realizace nové hřiště pro mateřskou školu s přístupovou lávkou přes potok a doplňující zpevněné plochy parkovacích stání.
Přístavba navazuje na objekt sdružující výukové prostory, ubytovací část a sportovní halu. Má několik funkcí: v podzemním podlaží se nachází přednáškový sál, v přízemí je oddělení mateřské školy. Náplní druhého podlaží je internátní ubytování studentů, ve třetím a čtvrtém podlaží jsou odborné učebny a v nejvyšším podlaží gymnastický sál.
Přízemí s maximálně proskleným průčelím umožňuje prostup denního světla přes dvojpodlažní část haly do podzemního podlaží a zároveň nabízí průhledy chodcům z hlavní ulice. Stavba se tak stává součástí veřejného prostoru. Další podlaží člení již jen okenní pásy a samostatná okna, na jižním průčelí byly u oken osazeny slunolamy. Kruhová okna tělocvičny v nejvyšším podlaží na severním průčelí jsou drobnou upomínkou na nautický dojem spojeného domořadí, ukončeného zvýšenou částí s ostrým nárožím.

Hlavní konstrukci stavby tvoří železobetonový monolitický skelet založený na desce realizované spolu s podzemními stěnami v technologii bílé vany. Obvodový plášť je vyzdívaný.

Autorská zpráva
Foto: Jan Husák

 

Investor: Střední škola Kostka s.r.o.
Autor: chaarchitekti – Milan Chlápek, Jan Chlápek
Dodavatel: Zlínstav, a.s.
Zastavěná plocha: 363 m2
Obestavěný prostor: 8225 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz