Přístavba školní jídelny

Přístavba školní jídelny

(16. 4. 2019) Vítězný projekt Ceny pro začínající architekty / Mies Van der Rohe

   
 
 
 
 

Přístavba školní jídelny

Evropská komise a Nadace Miese van der Rohe ve středu 10. dubna 2019 vyhlásily vítězný projekt Ceny Evropské unie pro současnou architekturu - Cenu Miese van der Rohe 2019. Cenu pro začínající architekty získalo studio BAST z Toulouse za přístavbu jídelny ke škole pro 61 žáků ve francouzském městečku Montbrun-Bocage.

Nová přístavby ohraničuje fyzicky nádvoří školy, prosklená fasáda ale umožňuje vizuální propojení s okolní krajinou.

Architekt: BAST
Místo: Montbrun-Bocage, Francie
Investor: obec Montbrun Bocage
Dokončeno: 2017Celková plocha: 1500 m2
Užitná plocha: 200 m2
Foto: archív autorů, Jordi García

Projekt na stránkách Ceny najdete ZDE,
na stránkách autorů ZDE.


Vítězem soutěže se stala přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc ve francouzském městě Bordeaux. Autory jsou architektonické ateliéry Lacaton & Vassal architectes, Frédéric Druot Architecture a Christophe Hutin Architecture

Zdroj: EUmiesaward19

Související články:
Přestavba 530 bytů v komplexu Grand Parc v Bordeaux  15.4.2019

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

 
 
 
 
43.127983302151044
1.2642041104550117
Přístavba školní jídelny

Přístavba školní jídelny

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 12. 2021 15:41:37

Re: Česká města se jednoznačně shodla na potřebě okamžité úpravy...

Pamatuju si, jak těsně po revoluci probíhala diskuse o potřebě novýho stavebního zákona. Bavili jsme se o tom, že potřebujeme zákon logickej, přehlednej, stručnej, funkční. Padl názor, že jeden z nejlepších systémů stavebního práva má Bavorsko, navíc je nám kulturně a historicky blízký. Nabízí se tedy řešení prostě bavorský právo převzít a přizpůsobit. Vypadalo to tenkrát v tý euforii, že to je logická cesta a že po ní půjdeme. Pak do toho vstoupily ty naše obvyklý komplexy z "cizáků", malost, neschopnost inspirovat se tam, kde věci fungují, potřeba prosadit si svoje zájmy a zájmečky, potřeba vyšlapat si tu svojí jedinečnou českou cestičku, přece nám někdo nebude radit... Výsledkem byl stavební zákon horší a delší, než byl ten socialistickej. A od tý doby je k horšímu každá další změna. Ja to k pláči, vůbec se městům nedivím. Stát za třicet let demokracie a slibů o zeštíhlení a racionalizaci svých funkcí nabobtnal do obludných rozměrů a zdá se, že není moci, která by s tím něco dokázala udělat. Ideály maximální svobody nejen jednotlivce, ale i obcí a (mikro)regionů, vzaly dávno za svý. Aktuální stavební zákon má 335 paragrafů, 142 stran. Ten předchozí měl paragrafů 198, stran 95. Socialistickej stavební zákon měl 145 paragrafů a 52 stran. Není výmluvnějšího svědectví o tom, kam tahle země směřuje, v přímým rozporu se sliby a proklamacemi každý další politický garnitury. A já se ptám spolu s klasikem a Vávrou: "Musí to bét, Maryšo?!"

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz