Přístavba u Základní školy Petřkovice

Přístavba u Základní školy Petřkovice

Ostrava-Petřkovice

(2. 9. 2019) Petr Lichnovský architektonická kancelář

   
 
 
 
 

Přístavba u Základní školy Petřkovice

Novostavba tělocvičny doplňuje provoz základní školy o sportovní zázemí na ploše nevyužívaného fotbalového hřiště. Zbylá plocha slouží pro multifunkční hřiště s umělým povrchem.

Při stavebně technickém průzkumu později dostavěných šaten a vstupu byl zjištěn nevyhovující technický stav. Původně navržený spojovací krček mezi tělocvičnou a historickou budovou školy proto nahradila novostavba šaten, vstupních prostor a učebny výtvarné výchovy s venkovním atriem.
Architektura dostavby šaten a tělocvičny je současná, jednoduchá, nekonkuruje historizující budově školy z režného zdiva. Hnědočervená barva metalického obkladu odpovídá barvě stávající fasády školy. Nový hlavní vstup do školy zdůrazňuje markýza a prosklená hmota schodiště. Střecha šaten byla navržena jako zelená vegetační, pro přístup do plánované půdní vestavby slouží pororoštové lávky.
Nosná konstrukce tělocvičny je ocelová s opláštěním z metalických panelů, ostatní části jsou tradiční zděné se stropy z železobetonových panelů.

Autorská zpráva
Přístavba tělocvičny v Ostravě-Petřkovicích je Ostravskou stavbou roku 2018


Projekt: Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o. – Ing. arch. Adam Jursa, Ing. arch. Petr Lichnovský
Stavebník: Statutární město Ostrava, Městský obvod Petřkovice
Dodavatel: Stamont - Pozemní stavitelství s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz