Přístavba u Základní školy Petřkovice

Přístavba u Základní školy Petřkovice

Ostrava-Petřkovice

(2. 9. 2019) Petr Lichnovský architektonická kancelář

   
 
 
 
 

Přístavba u Základní školy Petřkovice

Novostavba tělocvičny doplňuje provoz základní školy o sportovní zázemí na ploše nevyužívaného fotbalového hřiště. Zbylá plocha slouží pro multifunkční hřiště s umělým povrchem.

Při stavebně technickém průzkumu později dostavěných šaten a vstupu byl zjištěn nevyhovující technický stav. Původně navržený spojovací krček mezi tělocvičnou a historickou budovou školy proto nahradila novostavba šaten, vstupních prostor a učebny výtvarné výchovy s venkovním atriem.
Architektura dostavby šaten a tělocvičny je současná, jednoduchá, nekonkuruje historizující budově školy z režného zdiva. Hnědočervená barva metalického obkladu odpovídá barvě stávající fasády školy. Nový hlavní vstup do školy zdůrazňuje markýza a prosklená hmota schodiště. Střecha šaten byla navržena jako zelená vegetační, pro přístup do plánované půdní vestavby slouží pororoštové lávky.
Nosná konstrukce tělocvičny je ocelová s opláštěním z metalických panelů, ostatní části jsou tradiční zděné se stropy z železobetonových panelů.

Autorská zpráva
Přístavba tělocvičny v Ostravě-Petřkovicích je Ostravskou stavbou roku 2018


Projekt: Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o. – Ing. arch. Adam Jursa, Ing. arch. Petr Lichnovský
Stavebník: Statutární město Ostrava, Městský obvod Petřkovice
Dodavatel: Stamont - Pozemní stavitelství s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz