Pivovar Spojovna

Pivovar Spojovna

U Kunratického lesa 1801, Praha-Kunratice

(18. 10. 2019) mar.s architects

   
 
 
 
 

Pivovar Spojovna

Pivovar se nachází na pomezí tří pražských čtvrtí – Chodova, Kunratic a Šeberova. Toto místo je také specifické svou skladbou obyvatel. Střetávají se zde rozdílné světy: studentský v podobě vysokoškolských kolejí, business v nedalekém office parku a běžný život obyvatel sídliště. Protínají se právě v novém pivovaru. Obědy patří kravaťákům, večery študákům a fešákům. Odtud pochází název pivovaru – SPOJOVNA.
Součástí areálu je budova s pivovarem, zázemím a restaurací, velká zahrada s venkovním výčepem a různými sportovními a kulturními aktivitami. Hlavním artiklem pivovaru jsou svrchně kvašená piva, SPOJOVNA tak doplňuje portfolio skupiny pivovarů HOSTIVAR, HOSTIVAR II a TRAUTENBERK v Krkonoších.

Samotný objekt reaguje na specifika daného místa (tím byl definován jeho tvar) a také na první pivovar ze skupiny – Hostivar. Mezi oběma stavbami je vytvořena paralela, založená především na použití podobných principů, ale v různém provedení. Fasádu tvoří 3D rastr smrkových latí, mořených černou barvou. Okna jsou dřevěná, smrková. Pevná schránka je otevřena pouze v důležitých místech – ve varně pivovaru a v restauraci, která je na jihu velkou prosklenou plochou propojena přes zastřešenou terasu se zahradou.
V interiéru je použita kombinace několika materiálů: smrková prkna na podlaze, stropě a jedné ze stěn, na šedo natřené cihly otočené dutinkami do interiéru a na exponovaných místech byla použita betonová stěrka. Signifikantním prvkem celého interiéru jsou černě natřené ocelové tyče, které jsou použity pro nohy lavic a stolů, dále jako nosné prvky pro uchycení osvětlení pod stropem a v neposlední řadě jako kostra dělících konstrukcí, kolem které můžeme jen tušit skutečné tvary. Příkladem budiž konstrukce kamen a stěny salonku, který pojme 16 lidí a najdeme zde i stůl akcionářů. Dalším výrazným prvkem interiéru je betonový výčep s průhledem do kuchyně a shluky skleněných koulí, které vizuálně určují důležitá místa v restauraci. Grafický design, logo a slogany navrhlo grafické studio dynamo design.

Autorská zpráva
Foto: Boysplaynice


Klient: Pivovar Spojovna a.s.
Dodavatelé: Konsit a.s.; Václav Kelner truhlářství
Grafický design: dynamo design
Rozloha: zastavěná plocha 1100 m2, užitná plocha 775 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz