Přízemní rodinný dům

Přízemní rodinný dům

Milovice

(25. 1. 2018) Stempel & Tesar architekti

   
 
 
 
 

Přízemní rodinný dům

Parcela v centru Milovic, obklopená lesoparkem u klidné cesty, evokovala atmosféru lesního pozemku, o kterou jsme nechtěli novostavbou přijít. Po tomto prvním a zásadním předpokladu následovala řada požadavků a místních regulativ, jež nakonec dům vyprofilovaly do výsledné podoby. Majitelům jsme se díky jejich jasné formulaci svých přání trefili do představ o vysněném domově už první variantou. Dům musel být jednopodlažní a bezbariérový, hlavní obytný prostor měl být vzdušný a napojený bezprostředně na zahradu s bazénem. Ložnicová část měla mít šatnu, dvě koupelny a pokoj pro děti a vnoučata. Pro auto stačilo kryté stání, důležitý byl však sklad přístupný přímo zvenčí. Materiály přírodní, které zapadnou na místo.
Místní regulace povolovala pouze šikmou střechu včetně mírného sklonu kolem 30 stupňů. To nakonec určilo základní proporce domu včetně jeho konstrukce. Na jednoduché zděné stavbě jsou uloženy sbíjené vazníky. Tvar střechy se propsal i do interiéru, kde stropy místností kopírují sklon vazníků. To celému interiéru, společně s otevřením na zahradu, dodává nezaměnitelný charakter. K dominantnímu modřínu na fasádě byly zvoleny kontrastní antracitové okenní rámy hliníkových oken a antracitová plechová střecha. Vše jsme navrhovali tak, aby dům splynul s okolními vzrostlými stromy. 

Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


 
Architekt: Stempel & Tesar architekti – Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Pozemek: 840 m2
Zastavěná plocha: 234 m2
Užitná plocha: 115 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
48.8524878
16.6981470
Přízemní rodinný dům

Přízemní rodinný dům
Milovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz