Planetárium Vsetín

Planetárium Vsetín

(26. 11. 2019) Petr Tuček

   
 
 
 
 

Planetárium Vsetín

Projekt planetária navazuje na stávající budovu technického zázemí hvězdárny, je z velké části překryt pohledově zelenou střechou s ohledem na stávající terén a okolní situaci. Je pojat jako parková úprava celého areálu, se stávající hvězdárnou a venkovními pobytovými plochami, vstupním schodištěm a rampou v zářezu do terénu. Vstupní hala s přednáškovou místností je osvětlena střešním světlíkem s pohledem návštěvníka k nebi, do samotného planetária je vstup krčkem s průzory směřující ke hvězdám. Planetárium ve tvaru zlaté koule o průměru 10 m vystupuje z poloviny nad terén a bude středobodem planetární stezky v okolí, kde budou v měřítku rozmístěny modely planet sluneční soustavy.
Autorská zpráva

Architekt: Ing.arch. Petr Tuček
Spolupráce: Kateřina Dušková, Daniel Mňačko
Vizualizace: Adam Preisler 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz